ПАТ «Укргазвидобування» завдяки застосуванню інноваційної для України операції повернуло із бездіючого фонду свердловину в Полтавській області, яка на сьогодні дає чверть мільйона добового дебіту.
Одна зі свердловин Укргазвидобування у Полтавській області з початку 2017 року знаходилася у бездіючому фонді, тобто компанія взагалі не отримувала з неї газ.
Після ретельного вивчення геолого-технічних даних свердловини фахівцями ПАТ «Укргазвидобування», зокрема, геологами та спеціалістами з розробки родовищ було ухвалено рішення провести роботи з очищення свердловини та встановлення цементного мосту із застосуванням колтюбінгу із наступною перфорацією вищезалягаючих горизонтів.
Під час очищення свердловини проводили фрезерування за допомогою гвинтового вибійного двигуна та промивку свердловини багатокомпонентним розчинником модифікованого поліакриламіду українського виробництва, який було спеціально розроблено на замовлення фахівців Укргазвидобування.
Для встановлення цементного мосту за допомогою гнучкої труби було використано цементний розчин з подовженим часом початку тужавіння, який було розроблено іншою українською компанією, враховуючи саме умови свердловини. Крім цього для забезпечення необхідної міцності та герметичності цементного каменю до рецептури було введено мікроцемент та доданки для створення ефекту розширення під час тужавіння.
Також однією із важлих складових успішності цього проекту була злагоджена й оперативна робота усіх служб підрядника та замовника, зокрема, загону геофізичного дослідження, який забезпечив апаратний контроль виконання операцій у свердловині.
Увесь процес тривав 5 днів, що значно швидше, ніж традиційний метод із застосуванням верстата капітального ремонту свердловин.
Набутий досвід дає можливість повернути до експлуатації багато свердловин без застосування верстатів КРС та скоротити час проведення ремонтно-ізоляційних робіт за традиційних капітальних ремонтів свердловин.
Таким чином, виробнича потреба Укргазвидобування стала поштовхом для українських сервісних компаній до рішучих дій у напрямку впровадження сучасних світових підходів щодо ремонту свердловин і розробки вітчизняних технологій для досягнення енергозалежності нашої держави.