Сталий розвиток

Укргазвидобування веде свою виробничу діяльність в понад 300 місцевих громад у 11 регіонах України. Разом з видобутком газу компанія також турбується про розвиток регіонів своєї виробничої діяльності. В сфері сталого розвитку і корпоративної соціальної відповідальності компанії важливо підтримувати громади та допомагати їм знаходити ідеї та ресурси для їхнього сталого розвитку задля майбутніх поколінь.

У 2021 році компанія профінансувала 180 соціально-інфраструктурних регіональних проектів на понад 34,13 млн грн, з них 50 проєктів – у межах започаткованого компанією освітнього конкурсу грантів «Енергія розвитку».

Великим внеском у розвиток громад є податкові відрахування компанії. За 2022 рік Укргазвидобування перерахувало до бюджетів територіальних громад та областей майже 2,2 млрд грн. Ці кошти громади є реальним, суттєвим джерелом для розвитку населених пунктів і покращення якості життя людей. І чим більше газу видобуватиме компанія, тим більше ресурсів з’являтиметься у громад.

Укргазвидобування з лютого 2020 року є членом Мережі Глобального договору ООН та поділяє його принципи. Для себе компанія обирала наступні пріоритетні Цілі сталого розвитку у сфері корпоративної соціальної відповідальності:

В компанії діє Стандарт корпоративної соціальної відповідальності для співпраці з громадами, благодійними та громадськими організаціями. Стандарт визначає єдині принципи та підходи Укргазвидобування у реалізації проєктів у сфері КСВ, сприяє упорядкуванню й систематизації цієї діяльності. 

Стандарт корпоративної соціальної відповідальності

Пріоритетними напрямками реалізації Стандарту у сфері корпоративної соціальної відповідальності компанії є підтримка освітніх ініціатив і проєктів (впровадження STEM-освіти, підтримка освітніх установ, забезпечення рівних і гідних умов для навчання), охорона здоров’я (підтримка спортивних ініціатив, забезпечення медичних установ необхідним обладнанням та лікарськими засобами), розвиток громад, на територіях яких компанія веде свою виробничу діяльність (підтримка інфраструктурних об’єктів, встановлення систем відеоспостереження, організація місць дозвілля).

Перевага надається проєктам, які не тільки задовольняють нагальні потреби мешканців, але й  створюють додаткову цінність для громад та сприяють сталому розвитку регіонів і України в цілому.

У 2020-2021 роках Укргазвидобування виділило близько 700 млн грн на допомогу країні у боротьбі з пандемією коронавірусу COVID-19, було закуплено 2 літаки масок, дезінфекторів, медичного обладнання тощо, а також компанія допомогла безпечно пройти всім випускникникам країни зовнішнє незалежне оцінювання, закупивши маски та дезінфектори для всіх центрів тестування в Україні.

Після початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну Укргазвидобування спрямувало всі доступні ресурси на допомогу захисникам і постраждалим від війни. Загальна вартість допомоги сягнула понад 860 млн грн: було передано сотні одиниць техніки, тисячі тон пального, засоби захисту для наших воїнів. Усі підрозділи компанії з перших днів війни надавали посильну допомогу в евакуації мешканців з небезпечних регіонів, передавали необхідні матеріали та брали участь в побудові укріплень.

Детальніше про реалізовані проекти розвитку громад