Про компанію

Україна і її роль на європейському газовому ринку

Україна відіграє важливу роль на європейському газовому ринку. 

 • – Україна є №1 в Європі за потужністю підземних сховищ газу
 • – Україна - № 2 за запасами природного газу
 • – Україна - № 4 за обсягом видобутку газу в Європі

Про компанію

АТ «Укргазвидобування» є найбільшою газовидобувною компанією у Центральній і Східній Європі. В Україні це – великий гравець, що видобуває 70% природного газу та спеціалізується на виробництві газового конденсату. 

АТ «Укргазвидобування» – 100% дочірнє підприємство НАК «Нафтогаз України». У 2022 році компанія забезпечила видобуток 12,5 млрд куб. м товарного газу, який був відпущений населенню і ТКЕ. АТ «Укргазвидобування» об'єднує 11 філій в регіонах: три газопромислові управління «Львівгазвидобування», «Полтавагазвидобування», «Шебелинкагазвидобування», науково-дослідний інститут УкрНДІгаз, п’ять сервісних філій БУ «Укрбургаз», УГВ-Сервіс, Укргазпромгеофізика, САРС «Лікво» та Укргазспецбудмонтаж, Управління з переробки газу та газового конденсату. А також учбово-оздоровчий комплекс «Червона рута». 

Ключові результати 2022 року:

 • – Знижено на 12% (порівняно з показнком 2021 року) коефіцієнт частоти отримання травм, пов'язаних з виробництвом – LTIFR;
 • – Введено в експлуатацію 47 нових свердловин;
 • – Системами механізованого видобутку обладнано 141 свердловину та отримано126 млн куб. м газу завдяки встановленим капілярним системам;
 • – Придбано спеціальний дозвіл на користування надрами Рибницької площі;
 • – Встановлено рекорд з добової та місячної проходки буріння: 1 738 і 30 222 м відповідно;
 • – Отримано 11 млрд куб. м газу з початку реалізації програми ГРП у 2016 році;
 • – Підписано меморандум з чеською MND Group щодо співпраці у Західній Україні;
 • – Запущено програму медичного страхування для 17 тис. співробітників.

Сума допомоги Силам оборони становить понад 870 млн грн. Компанія передала сотні одиниць спецтехніки, тисячі тонн пального, близько 16 тисяч бронежилетів, а також шоломи, військову форму, тепловізори, медичні набори, рації, дефібрилятори, розкладні ліжка, генератори, спальні мішки, протитанкові «їжаки», бетонні блоки, пічки-буржуйки, продукти тощо.АТ «Укргазвидобування» веде розробку газових, нафтогазових і нафтогазоконденсатних родовищ в Харківській, Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Волинській областях. Геологорозвідувальні роботи компанії з пошуку нових родовищ вуглеводнів ведуться в Дніпровсько-Донецькій западині, у Карпатському регіоні. Має в своєму портфелі чотири ділянки УРП.  

На базі науково-дослідного інституту УкрНДІгаз функціонує центр 3D моделювання та візуалізації родовищ. Це надсучасний центр компетенцій, унікальний, для нафтогазової галузі України. На базі центру створено 28 тривимірних моделей родовищ та ведеться робота по створенню наступних 5-ти нових 3D моделей для ключових родовищ Нафтогазу, серед яких Шебелинське та Західно-Хрестищенське родовища. 

Філією АТ «Укргазвидобування» є БУ «Укрбургаз» – найбільше бурове підприємство в Україні. Чотири відділення бурових робіт, відділення технологічного транспорту та спецтехніки, що входять до складу філії, виконують повний спектр робіт з будівництва свердловин.  

В перші дні повномасштабної війни Шебелинський НПЗ був зупинений через безпекові загрози. Впродовж 2022 року завод кілька разів піддавався ракетним обстрілам, в результаті яких завод фактично знищений. АТ «Укргазвидобування» володіє мережею із 21 АЗС у Харківській області. Частина з них відновила свою роботу в жовтні 2022 року.