У червні поточного року за результатами активних геологорозвідувальних робіт Укргазвидобування відкрило два нові родовища

1 лип. 2019 | Категорія: Офіційні
У червні поточного року за результатами активних геологорозвідувальних робіт Укргазвидобування  відкрило два нові родовища

АТ «Укргазвидобування» продовжує активні геологорозвідувальні роботи на наявних ліцензіях, відкривши нафтове родовище у Харківській області та газоконденсатне родовище у Полтавській області.

Так, за результатами виконаної ЗD-сейсміки на ділянці у Харківській області було пробурено пошукову свердловину, після випробовування якої на глибині понад 3 700 м отримано приплив нафти. Станом на сьогодні в свердловині продовжують промислові дослідження та проводять підготовку до експлуатації. За попередніми оцінками, ресурси нафти на новому родовищі становлять близько 130 тис. т.

Так само на ділянці надр у Полтавській області після проведених сейсмічних досліджень і буріння першої пошукової свердловини глибиною 6 300 м отримано промисловий приплив газу. В результаті відкрито нове газоконденсатне родовище, ресурсна база якого за попередніми оцінками становить понад 2,7 млрд м3 природного газу.

Укргазвидобування значно активізувало проведення геологорозвідувальних робіт, зокрема, сейсморозвідки на усіх перспективних ділянках надр, що дало змогу відкрити за останні 3 роки 8 нових родовищ, з яких 6 – у 2018-му. Цьогоріч компанією вже відкрито 2 нових родовища, про які зазначалося вище.

Укргазвидобування готове до подальшого вивчення покладів нових ділянок, придбаних під час трьох раундів електронних аукціонів. Адже, як неодноразово зазначалося, у зв’язку з природним падінням видобутку на родовищах, які тривалий час знаходяться в експлуатації, для значного нарощування обсягів українського газу необхідно розробляти нові ділянки з покладами вуглеводнів.