Відновлена свердловина на Полтавщині дала високий результат – більше 320 тис. м3 газу на добу

16 лют. 2021 | Категорія: Офіційні
Відновлена свердловина на Полтавщині дала високий результат – більше 320 тис. м3 газу на добу

Нафтогаз ввів в експлуатацію свердловину №29 Комишнянського родовища в Полтавській області. Після капітального ремонту та операцій з інтенсифікації видобутку на глибині понад 6 000 м свердловина забезпечує більше 320 тис. м3 газу на добу.

«Тривалий час ця свердловина майже не працювала. Її відновлення було технічно непростим завданням, адже Комишнянське родовище є глибоким і складним за своєю будовою. Це один із пріоритетних об’єктів нашого стратегічного напряму щодо нарощування запасів на наявному портфелі родовищ. Реалізовуючи такі проєкти, ми продовжуємо підвищувати ефективність видобутку на наявних родовищах, що є одним із наших пріоритетів відповідно до стратегії розвитку ресурсної бази Групи Нафтогаз. Ми працюємо над залученням нових технологій, які дадуть змогу не лише оптимізувати видобуток, а й знизити операційні витрати», – повідомив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Для повноцінного запуску свердловини провели серію складних ремонтних робіт на значній глибині. Роботи виконували за складних геологічних умов. Зокрема, операцію з гідророзриву пласта (ГРП) вперше виконали на глибині понад 6 000 метрів.

«Такого показника глибини для проведення операцій із ГРП ми досягли вперше на родовищах Нафтогазу. Ми подолали високу температуру та високі тиски в пласті, освоїли свердловину за допомогою колтюбінгу й отримали значний приплив газу. Це результат злагодженої роботи внутрішньої команди, що має значну експертизу та досвід, і підрядних компаній. Зокрема, наші фахівці з ГРП виконали дизайн операції та контролювали її виконання на усіх етапах», – повідомив Андрій Хоменко, директор дивізіону «Нафтогаз Технічне забезпечення».

Довідково:
Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області. Його відкрили у 1984 році та ввели в експлуатацію в 1995 році. Запаси сягають близько 8 млрд м³ газу.

У 2018 році на родовищі провели сейсморозвідувальні 3D-дослідження. Наразі відбувається обробка й інтерпретація отриманих даних.

Нагадаємо, нещодавно на Валюхівському родовищі було встановлено найглибше в Європі обладнання для механізованого видобутку, що допомогло збільшити дебіт газу.

У 2020 році Група Нафтогаз видобула 13,45 млрд м³ товарного газу, а також розробила нову стратегію розвитку ресурсної бази.