Група Нафтогаз у 2020 році видобула 13,45 млрд м³ товарного газу, що на 2% більше виробничого плану і на 1% менше від показника 2019-го року. В умовах карантинних обмежень, зменшення середньорічної ціни на газ на 30%, скорочення інвестицій на 50% компанія мінімізувала темпи зниження виробництва. Для нарощення видобутку в довготерміновій перспективі Нафтогаз розпочав реалізацію Стратегії розвитку ресурсної бази.
Нова Стратегія передбачає збільшення запасів вуглеводнів компанії вдвічі впродовж наступних 10-ти років. Для її розробки і втілення Нафтогаз у 2020 році здійснив трансформацію профільного напряму бізнесу: переглянув його організаційну структуру і посилив команду фахівцями з досвідом роботи в міжнародних компаніях – Shell, ExxonMobil, Eni тощо. Нова команда поглибила технічну експертизу компанії. Також при дивізіоні «Розвідка та Видобування» створено зовнішню Експертну раду з одинадцяти провідних українських вчених та практиків.
«Ми вже розпочали роботу над масштабними проєктами в межах нової стратегії, використовуючи ресурсні можливості, які відкрив для нас уряд. Йдеться про Чорноморський шельф, Юзівську площу, чотири великі нафтогазові ділянки за підписаними угодами про розподіл продукції (УРП) – визнаним у світі галузевим механізмом співпраці, що збільшує ймовірність повернення міжнародних інвесторів до нафтогазового сектору України. Відповідно до угод, ми плануємо розпочати сейсморозвідку в 2021 році, пошуково-розвідувальне буріння – в 2022-му році. Нафтогаз також планує залучати в Україну міжнародних партнерів і в такий спосіб нарощувати інвестиційний капітал, доступ до технологій та досвіду. Певен, успішна реалізація цих масштабних проєктів виведе українське газовидобування на новий рівень розвитку. Наша кінцева мета – енергетична незалежність країни», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».
Турбулентний 2020-й рік призвів до кризи на міжнародному нафтогазовому ринку і став для нього найважчим за останнє десятиріччя. Разом з тим, завдяки антикризовому плану і новій команді, Нафтогаз перевиконав планові виробничі показники з видобутку. Порівняно з 2019-м роком, компанія стабілізувала виробництво з відхиленням у мінус 1%.
Головний виконавчий директор Групи Нафтогаз Отто Ватерландер додав: «В умовах оптимізації інвестицій та операційних витрат нашій команді вдалося правильно сфокусувати свою діяльність. Ми змогли мінімізувати негативні наслідки карантинних обмежень, через які довелося відтермінувати буріння 12-ти нових свердловин, змогли подолати затримки з поставками обладнання, товарів і послуг через ускладнення і збільшення термінів закупівель у зв’язку з новими законодавчими нормами, що вступили в силу з квітня 2020 року».
Ключові операційні результати за підсумками 2020 року:
- – Покращення показників безпеки виробництва, 0 летальних випадків у 2020 році
- – Видобуток комерційного обсягу газу: 13,45 млрд куб. м (на 2% більше плану, на 1% нижче за показник 2019 року)
- – Введення в експлуатацію 41-ї нової свердловини. Середній дебіт нових свердловин виріс на 14% порівняно з 2019 роком
- – Відкриття 2-х нових родовищ: Жемчужного та Північно-Кузьмичівського
- – Роботи з модернізації ключових об’єктів наземної інфраструктури: Червонодонецька, Яблунівська, Хрестищенська ДКС, з загальними інвестиціями $125 млн
- – Завершення буріння глибокої свердловини №888 Шебелинського родовища, триває її випробування і освоєння
- – Початок партнерства з міжнародною компанією Expert Petroleum з інтенсифікації видобутку на 13-ти виснажених родовищах Західної України (у межах Product Enhancement Contract)
- – Створення унікального для України Центру 3D моделювання родовищ, який сприятиме підвищенню ефективності планування та розробки вуглеводневих покладів