Укргазвидобування взяло участь у галузевій конференції «Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння.»

31 трав. 2018 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування взяло участь у галузевій конференції «Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння.»

Представники АТ «Укргазвидобування» взяли участь у одній з найпотужніших конференцій галузі «Колтюбінг. Інтенсифікація. Нове буріння», яка почалася 31 травня у м. Львів. Організатори конференції щороку збирають провідних гравців нафтогазового ринку для обговорення нагальних питань. 

Олег Прохоренко, Голова Правління АТ «Укргазвидобування» розповів про основні проблеми, які стоять перед українськими газовидобувними компаніями на шляху досягнення енергонезалежності країни. Зокрема, недостатність нової ресурсної бази є ключовою перешкодою для збільшення видобутку власного блакитного палива. Виконання Стратегії «20/20» неможливе без видачі нових спецдозволів та відкриття нових ресурсів. УГВ робить максимум з того, що може робити в межах обмеженої ресурсної бази та наявних виробничих потужностей, і вже досягло визначних результатів в 2016-2017 рр. з існуючої ресурсної бази.

Основна проблема із погодженням нових спецдозволів зосереджена у Полтавській області. Так, УГВ отримало понад 60 відмов у погодженні спецдозволів лише на Полтавщині за 2 роки – як результат Україна недоотримає 1 млрд м3 газу в 2018 році. Натомість УГВ продовжує витискати усе можливе з наявних родовищ та «розшивати вузькі місця» ринків КРС та колтюбінгу. Для цього УГВ налагоджує співпрацю зі світовими лідерами галузі в рамках мультисервісних контрактів на паралельно 10 сервісних ліній та розпочинає розробку газу щільних порід. УГВ ефективно використовує нові спецдозволи, так, промислового видобутку з нещодавно відкритого родовища у Харківській області досягнуто через 17 місяців після отримання спецдозволу.

Презентація Прохоренко О. В. - Динаміка та перспективи видобутку у 2018 р.

Олександр Романюк, перший заступник Голови Правління – директор виконавчий АТ «Укргазвидобування» в свою чергу відмітив, що запаси газу щільних колекторів в Україні в рази більше, ніж традиційного газу. Вони можуть сягати 14 трлн кубометрів газу! Вже зараз УГВ вбачає 430 млрд м3 газу щільних колекторів в Дніпровсько-Донецькому басейні (ДДБ) на існуючих ліцензіях, загальні очікувані поклади ДДБ – до 8 млрд м3. Для успішного розвитку потенціалу нетрадиційного газу необхідна наявність ключових передумов:

  • - Проведення аукціонів на нові площі задля розвитку потенціалу ДДБ в цілому (як УГВ, так і іншими гравцями);
  • - Наявність розвиненого ринку сервісних послуг від кращих світових нафтогазосервісних компаній для розробки покладів (багатостадійні ГРП, кущове та горизонтальне буріння, моделювання родовищ тощо);
  • - Сприятливий фіскальний режим;
  • - Наявність висококваліфікованих спеціалістів у видобувних компаніях;
  • - Відсутність зовнішнього супротиву. 

Україна має значно швидше переходити до освоєння родовищ щільних колекторів, що дасть змогу швидше наблизитися до енергонезалежності. Цим шляхом раніше пройшли США – Україні треба якомога скоріше перейняти західний досвід.

Презентація О. М. Романюка - Перспективи розробки нетрадиційних покладів газу

Крім того, Юрій Нагорняк, директор з видобутку АТ «Укргазвидобування» зазначив, що досягнення енергонезалежності неможливе без використання наукомістких технологій та масштабного залучення провідних міжнародних сервісних компаній. Новітні технології дозволяють продовжити життєвий цикл родовищ шляхом інтенсифікації із прийнятними затратами. Так, у США видобувають газ із тих родовищ, з яких Україна ще не здатна його видобувати. Зростання українського видобутку буде прямо пропорційне залученню нових технологій. Існуючі ліміти, такі як виробнича спроможність обладнання, нормативно-документальна база та стан питань із виділенням земельних ділянок та точок буріння можна частково подолати шляхом використання новітніх технологій. УГВ у наступні 2 роки має пробурити близько 500 свердловин, і це можливо зробити шляхом збільшення ефективності усіх внутрішніх та залучення усіх можливих зовнішніх ресурсів.