ПАТ «Укргазвидобування» завдяки постійному удосконаленню методів виявлення незаконного врізання у свої конденсатопроводи за 9 місяців 2017 року, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, зменшило втрати вуглеводневої сировини більш ніж удвічі.
З початку року, порівняно з січнем – вереснем 2016 року, кількість врізок зменшилася зі 103 до 41. Втрати виробництва з початку поточного року склали 1 301 тонну вуглеводневої сировини, що більш ніж удвічі менше за показники аналогічного періоду минулого року.
Варто зазначити, що основну кількість врізок виявили приватні охоронні структури, з якими ПАТ «Укргазвидобування» уклало угоди за результатами тендерних торгів через електронну систему Prozorro.
«Кожного року злочинні угруповування покращують свої технології крадіжки вуглеводневої сировини з трубопроводів ПАТ «Укргазвидобування». За допомогою спеціальних пристроїв вони несанкціоновано врізаються у трубопроводи й крадуть нафтопродукти. Лінії відводу від таких точок до місць зливу викраденої сировини простягаються на десятки кілометрів. Зловмисники готові вкладати мільйони гривень у спорудження ліній відводу, адже в Україні існує високодохідний незаконний ринок збуту нафтопродуктів – від міні-заводів, на яких переробляють сировину, до приватних автозаправок», – зазначив директор з питань безпеки ПАТ «Укргазвидобування» Григорій Супрун.
Нагадаємо, що у квітні 2017 року Укргазвидобування втратило близько 0,5 млн кубометрів природного газу внаслідок незаконного врізання у газопровід у Краснокутському районі Харківської області.
Пошкоджену ділянку було відновлено силами лінійної експлуатаційної служби ГПУ «Полтавагазвидобування». Жодний працівник компанії не постраждав.
Укргазвидобування неодноразово звертало увагу депутатів Верховної Ради, Служби Безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України щодо необхідності на законодавчому та виконавчому рівнях посилити відповідальність за врізання в інфраструктуру транспортування вуглеводнів, що створюють ризики катастрофічних інцидентів та ставлять під загрозу виконання виробничих планів.