13 шкіл отримають гранти для відновлення своєї роботи в межах спільного проекту Укргазвидобування та Центру «Розвиток КСВ». Загальний фонд грантів, виділений Укргазвидобуванням, становить 500 тис. грн. Це допоможе вже у вересні відновити навчання школярів у дистанційному форматі.
Деякі школи, які перебували в містах та селах під окупацією, частково або повністю зруйновані. Попри це, вчителі сподіваються на відновлення навчання дітей восени в дистанційному форматі. Саме тому більшість заявок стосуються придбання комп’ютерної техніки. Кожна з 13-ти визначених шкіл отримає на свої потреби близько 40 тис. грн.
Початок прийому заявок на виділення грантів від шкіл, які постраждали від воєнних дій або від окупації, Укргазвидобування разом з Центром «Розвиток КСВ» оголосили на початку червня. З того часу надійшло 46 заявок із 10-ти областей переважно півночі та сходу країни.
«Розвиток освіти – один із ключових напрямів соціальної діяльності Укргазвидобування. Ми допомагали школам раніше, і не можемо залишатися осторонь у найскладніші часи. Грантовий проект для постраждалих шкіл не вирішить усіх їхніх проблем, але допоможе у вирішенні найтерміновіших питань, пов’язаних з підготовкою до нового навчального року», – зазначив Юрій Солончук, управитель з регіонального розвитку та загальних питань Укргазвидобування.
Наприклад, в смт Нью-Йорк, яке знаходиться в Донецькій області, в результаті обстрілу селища пошкоджено будівлю школи, вибито снарядом вікна і вщент розтрощено стіну кабінету, знищено меблі, пошкоджено двері. Школа отримає грант на закупівлю комплекту мультимедійного обладнання для одного із зруйнованих кабінетів.
«Внаслідок нападу росії на Україну, 2 104 заклади освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів. 215 з них зруйновано повністю. Ми розуміємо, що внеском однієї компанії неможливо охопити потреби всіх шкіл, які потребують нашої допомоги. Тому ми оголошуємо збір додаткових коштів, аби мати змогу допомогти більшій кількості освітніх закладів. Кожна людина в Україні або за кордоном може надіслати будь-яку суму на спеціальний рахунок. Також закликаємо долучитися і інші компанії до нашої ініціативи, адже доступ дітей до освіти є сьогодні як ніколи важливим», – додала Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».
Долучитися до проекту і зробити свій внесок у відновлення роботи постраждалих шкіл можна за реквізитами на сайті.