Спростування стверджень, наведених у сюжеті телеканалу Інтер у програмі «Подробиці»: «Село в Полтавской области «травят» газовыми вышками», який вийшов 27 липня 2017 року у програмі «Подробності»

28 лип. 2017 | Категорія: Офіційні
Спростування стверджень, наведених у сюжеті телеканалу Інтер у програмі «Подробиці»: «Село в Полтавской области «травят» газовыми вышками», який вийшов 27 липня 2017 року у програмі «Подробності»

Наведені в сюжеті ствердження не відповідають дійсності та суперечать здоровому глузду. Автори сюжету за допомогою пропагандистських методів, подібним тим, що використовують їхні колеги з російських медіа, створюють альтернативну реальність, яка вводить в оману глядачів телеканалу Інтер.

ПАТ «Укргазвидобування» вважає за потрібним акцентувати увагу на наступних недостовірних висловлюваннях, що містяться у вищезгаданому сюжеті:

  1. «Компанія вже два роки працює в області без дозволу облради …»

ПАТ «Укргазвидобування» працює виключно в межах існуючих ліцензій, отриманих компанією більше 10-20 років. розробка газових родовищ без спеціальних дозволів – це кримінальна справа.

Дійсно, Полтавська облрада протягом року не погоджує видачу ПАТ «Укргазвидобування» нових ліцензій. Але тут ключовою фразою є «нових». ПАТ «Укргазвидобування» виконує урядову програму зі збільшення видобутку природного газу в Україні, тому логічним є те, що виникає потреба у розширені площ, на яких компанія веде свою діяльність.

  1. В сюжеті стверджується, що технологія гідророзриву пластів (ГРП), яку використовує ПАТ «Укргазвидобування» для збільшення видобутку, є екологічно небезпечною. У підтвердження своїх слів журналісти навмисно приводять пряму мову замміністра екології та природніх ресурсів Віктора Вакараша, де він говорить про те, що відомство готове направити комісію з перевіркою.

Варто зазначити, що ПАТ «Укргазвидобування» видано висновок міністерства екології про визнання технології ГРП екологічно безпечною. Документ, який називається «Висновок державної екологічної експертизи по матеріалам оцінки впливу на навколишнє середовище «Проекту технології стимуляції свердловин», включає в себе велику кількість матеріалів державних установ всіх рівнів та громадськості.

  1. Автори сюжету стверджують, що буровики викачали усю воду з ставку на Полтавщині задля технологічної потреби.

Для виконання ГРП ПАТ «Укргазвидобування»  купує воду у водопостачальних компаній (водоканалів) тому що в технології ГРП забороняється використання природної, неочищеної води, бо в ній присутня значно більша частка бактерій та домішок.

  1. Автори сюжету також стверджують, що компанія не спромоглася висловити свою думку, не зважаючи на отриманий від телеканалу запит.

ПАТ «Укргазвидобування» поважає роботу журналістів, та завжди готове до співпраці. Але вважає неетичним з точки зору професійної етики направляти запити за декілька годин до виходу в ефір аналітичного сюжету, на підготовку якого самі журналісти витратили не один день свого робочого часу.

 

В цілому, ПАТ «Укргазвидобування» наголошує, що інтенсифікація свердловин за допомогою ГРП є світовою практикою. Технологія ГРП – це плід багаторічної праці вчених по свій планеті. Сучасний розвиток ГРП ставить її в один ряд з космічними технологіями. Кількість інформації задля успішного проведення ГРП колосальна, тому її обчислюванням займаються надпотужні комп’ютерні системи.  

 

Енергетичний «ренесанс» США був би неможливий без технології ГРП. Так, Російська Федерація  активно використовує технологію ГРП. Задля уникнення катастрофічних наслідків санкцій США на енергетичну галузь РФ, компанія «Роснефть» купила у канадської Trican Well Service її російський актив задля збереження можливості застосування технології ГРП.

 

Варто зазначити, що це перекручування фактів та відверта дезинформація співпадають зі стратегією Газпрому та Російської федерації щодо блокування розвитку газу в Україні, а цей сюжет з’явився в той день, коли світові компанії виграли на ProZorro ще один тендер з проведення ГРП.

              http://podrobnosti.ua/news-release/podrobnosti-za-2017-07-27-2000/selo-na-poltavschine-travjat-gazovymi-vyshkami/