Shebel порахував економічний ефект від реалізації арктичного ДП

24 груд. 2020 | Категорія: Реалізація
Shebel порахував економічний ефект від реалізації арктичного ДП

Починаємо підводити підсумки 2020. Рівно рік тому, у грудні 2019 р., на Шебелинському НПЗ було введено в експлуатацію реактор депарафінізації дизельного пального, що дало змогу випускати новий вид продукції - арктичне дизельне пальне з мінімальною температурою фільтрованості мінус 32 С.

За цей час (грудень 2019-грудень 2020) Shebel виробив та реалізував 15,6 тис. т арктичного дизельного пального, а додатковий економічний ефект від його реалізації склав 32,4 млн. грн.

«Реактор депарафінізації може виробляти 5 тис. т арктичного ДП у місяць, - коментує Сергій Федоренко, директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування». - Вже за перший рік випуску нової продукції ми змогли окупити витрати на запуск установки з виробництва «арктики» та отримали додатковий прибуток».

Загалом у 2020 році Дивізіон Нафта (ГК Нафтогаз) реалізував зовнішнім споживачам 517 тис. т нафтопродуктів та скрапленого газу власного виробництва під брендом Shebel (це на 2% або на 11 тис.т менше, ніж у 2019 році).

При цьому 44 тис. т нафтопродуктів (переважно дизельного палива) було відвантажено внутрішнім споживачам, в першу чергу дивізіону «Технічне обслуговування» для забезпечення діяльності флоту бурових верстатів та верстатів капітального ремонту свердловин.

 

Для довідки:

Shebel (Шебелинський НПЗ) – один з двох діючих в Україні нафтопереробних підприємств, що входить до складу Дивізіону Нафта (ГК Нафтогаз).

Завод веде свою історію з 1960 року. У 2014-2018 роках відбулася наймасштабніша за останні 20 років модернізація підприємства, яка дала змогу випускати продукцію, що відповідає найвищим сучасним стандартам якості.

З 2018 року продукція Шебелинського НПЗ реалізується на ринку під брендом Shebel.

www.shebel.ua