Професійні стандарти

10 листопада 2023 р.

Повідомлення про публічне громадське обговорення проєкту професійного стандарту «Моторист цементувального агрегату»

Згідно з вимогами п.15 та пп.1 п.16 «Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 №373 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1453), повідомляємо про початок публічного громадського обговорення підготовленого робочою групою проєкту професійного стандарту «Моторист цементувального агрегату».

Проєкт професійного стандарту додається за посиланням.

Дата оприлюднення проєкту професійного стандарту

10 листопада 2023 року

Відомості про розробника

АТ «Укргазвидобування»
Адреса: 26/28, вул. Кудрявська, м. Київ, 04053, Україна

Тел.: +38 044 272-31-15  телефон для довідок (з 8:00 до 17:15)
Е-mail: [email protected]

Контактні дані особи, яка є відповідальною за розроблення проєкту професійного стандарту

Начальник відділу навчання та розвитку персоналу
Департамент по роботі з персоналом

Редюк Оксана Валеріївна
тел. +380 (44) 461 29 47, [email protected]

Строк подання пропозицій і зауважень 

до 11 грудня 2023 року

Форма подання пропозицій і зауважень 

надсилання пропозицій на електронну адресу особи, яка є відповідальною за розроблення проєкту професійного стандарту, у форматі, сумісному для редагування у текстовому редакторі Microsoft Word

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення

розміщення на вебсайті АТ «Укргазвидобування» ugv.com.ua у вкладці «Кар’єра» у межах строку розроблення професійного стандарту


5 жовтня 2023 р.

Укргазвидобування продовжує працювати над розробленням професійних стандартів, аби вони відповідали сучасним потребам галузі. Так, фахівцями Укргазвидобування розпочато роботу над проектом професійного стандарту за інтегрованою робітничою професією «Моторист цементувального агрегата». Заявку на розроблення зазначеного професійного стандарту зареєстровано під номером 480 в Реєстрі кваліфікацій Національного агентства кваліфікацій (НАК) 4 жовтня 2023 року за посиланням: https://data.nqa.gov.ua/zaavki-profstandarts/

Зазначимо, що професійний стандарт також включає групу споріднених професій, які мають спільну ключову мету професійної діяльності та інтегровані в єдиний технологічний процес:

 • ● Моторист цементувального агрегата;
 • ● Машиніст з цементування свердловин;
 • ● Моторист цементо-піскозмішувального агрегата;
 • ● Оператор-моторист станції контролю цементажу.

Для розроблення професійного стандарту згідно з вимогами Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 373, сформовано робочу групу у складі:

Керівник Робочої групи:

 • − РЕДЮК Оксана – начальник відділу навчання та розвитку персоналу;

Члени Робочої групи:

 • − ГНАТКІВСЬКИЙ Віталій – менеджер із цементування свердловин відділу бурових сервісів  Департаменту буріння;
 • − КОФАНОВ Сергій – начальник Шебелинської колони автомобільної та механізованої техніки автотранспортного цеху Шебелинського відділення з видобутку газу ГПУ «Шебелинкагазвидобування»;
 • − ЗІНОВКІН Михайло – фахівець відділення технологічного транспорту та спеціальної техніки ГПУ «Полтавагазвидобування»;
 • − УЛЬЧЕНКО Микола  – менеджер з технологічного транспорту, спеціальної техніки та тампонажних робіт філії «УГВ-Сервіс»;
 • − НАБІЄВ Євгеній – головний інженер Полтавського відділення тампонажних робіт філії «УГВ-Сервіс»;
 • − РОГІВ Богдан – начальник технологічного сектору філії «УГВ-Сервіс»;
 • − ОСАДЧУК Інна – менеджер з розроблення професійних стандартів відділу навчання та розвитку персоналу, секретар Робочої групи;
 • − ГРІБАКОВ Денис – менеджер з стандартизації відділу пожежної, техногенної, промислової безпеки та цивільного захисту Департаменту виробничої безпеки;
 • − ПОСТАВНА Марина – начальник відділу кадрів філії «УГВ-Сервіс»;
 • − ЮХНО Катерина – провідний фахівець відділу організації праці та заробітної плати філії «УГВ-Сервіс»;
 • − РУДАКОВА Тамара – голова Об’єднаної профспілкової організації «Укргазвидобування» (за згодою);
 • − СЕРАФІН Роберт – Генеральний директор TOB Ексало Дріллінг Україна (за згодою);
 • − КАЛІНІЧЕНКО РУСЛАН – операційний менеджер ТП і ФБ Управління нафтопромислового сервісу ПАТ «Укрнафта» (за згодою);
 • − ТУРАКЕВИЧ Тетяна – методист Навчально-курсового комбінату ГПУ «Шебелинкагазвидобування»;
 • − КРИЦЬКИЙ Володимир – викладач спеціальних дисциплін Полтавського фахового коледжу нафти і газу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» (за згодою);
 • − Представник ТОВ «Шлюмберже сервісез Україна» (за згодою).

22 серпня 2023 р.

Професійний стандарт з буріння, розроблений з ініціативи Укргазвидобування, почали використовувати в галузі

Професійний стандарт «Фахівці з буріння», розроблений з ініціативи Укргазвидобування, внесено Національним агентством кваліфікацій до державного Реєстру кваліфікацій. Відтепер стандарт є обов’язковим для використання під час визначення вимог до кваліфікацій працівників за напрямом буріння.

Наступним кроком стане актуалізація та розробка стандартів освіти за напрямами, зазначеними у професійному стандарті (здійснюватимуться комісіями та робочими групами при Міносвіти за участі представників Укргазвидобування):

 • ● бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ;
 • ● помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ;
 • ● інженер з буріння (бурових робіт);
 • ​● технік з буріння.

«Важливо, щоб уже на виході з університетів молоді фахівці – інженери та техніки з буріння – володіли найважливішими, необхідними для нас, як роботодавця, знаннями і навичками. Укргазвидобування в цьому питанні займає проактивну позицію – ми ініціювали розробку та введення в дію відповідного професійного стандарту, що має покращити якість профільної освіти. Вдячна всім, хто долучився до цієї тривалої та кропіткої роботи», − зазначила Марина Петренко, директорка з управління персоналом Укргазвидобування.

Розробкою стандартів та їх імплементацію здійснює робоча група за участі представників Укргазвидобування та інших зацікавлених сторін:

 • ● Всеукраїнське галузеве об’єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі»;
 • ● Об’єднана профспілкова організації «Укргазвидобування» і Центральна рада профспілки працівників нафтової і газової промисловості України;
 • ● Громадська організація «Спілка буровиків України»;
 • ● ТОВ «Бейкень Енергетика Україна»;
 • ● ТОВ «Полтавська бурова компанія»;
 • ● Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу;
 • ● Дрогобицький фаховий коледж нафти і газу;
 • ● Національний університет «Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка»;
 • ● Національний технічний університет «Дніпровська Політехніка»;
 • ​● Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.

8 грудня 2022 р.

Укргазвидобування розробляє професійні стандарти для ключових виробничих професій

Для підвищення рівня професійної підготовки спеціалістів нафтогазової сфери за ініціативи Групи Нафтогаз розпочато оновлення вимог до ключових виробничих професій, аби вони відповідали сучасним потребам галузі. Такі вимоги будуть зафіксовані у професійних стандартах, користуватися якими будуть як профільні заклади освіти, так і інші компанії галузі. 

Розроблення професійних стандартів відбувається в межах положень меморандуму про співпрацю, який уклала Група Нафтогаз з Міністерством енергетики, Міністерством освіти і науки України, шістьма профільними вишами і дослідно-науковим центром ДП Державна паливна компанія “МАСМА”. 

Професійний стандарт – це затверджені в установленому порядку вимоги до компетентностей працівників, що слугують основою для формування професійних кваліфікацій. 

Професійний стандарт відповідає потребам роботодавців, враховує досвід та експертизу найбільш впливових підприємств галузі, розробляється з метою стандартизації трудових функцій та опису знань, умінь і навичок працівників, які стануть базою освітніх програм.  


Професійний стандарт для нової інтегрованої професії «Фахівець з буріння»

Укргазвидобування у листопаді 2022 року розпочало роботу над розробленням професійного стандарту для нової інтегрованої професії «Фахівець з буріння».

Заявку на розроблення зазначеного професійного стандарту зареєстровано 14.11.2022 року в Реєстрі кваліфікацій Національного агентства кваліфікацій під номером 196, вона доступна за посиланням.

– Укргазвидобування має значний досвід в галузі буріння, та активно розвиває цей напрям впродовж останніх 5 років. Ми придбали сучасні бурові верстати, які дали змогу мінімізувати фізичну працю нашого персоналу та тим самим підвищити рівень безпеки праці. Зрозуміло, що застосування нового обладнання потребує оновлення знань та функціональних обов’язків. Більше ніж 300 працівників компанії здобули сучасні практичні та теоретичні знання з буріння у межах започаткованої нами програми «Школа буріння». Ми пройшли шлях оновлення внутрішніх стандартів і вирішили піти далі: разом з ринком розпочинаємо працювати над підвищенням рівня української професійної освіти, – зазначила Марина Петренко, директорка з управління персоналом Укргазвидобування.  

Професійний стандарт для інтегрованої професії «Фахівець з буріння» включає групу споріднених професій, які мають спільну ключову мету професійної діяльності із буріння свердловин на нафту та газ та інтегровані в єдиний технологічний процес:

 • – Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ;
 • – Бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту та газ;
 • – Технік з буріння;
 • – Інженер з буріння.

Для розроблення професійного стандарту сформовано робочу групу згідно вимог Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 373, у складі:

Керівник робочої групи: РЕДЮК Оксана – начальник відділу навчання та розвитку персоналу;

Члени робочої групи:

 • – ОСАДЧУК Інна – менеджер з розроблення професійних стандартів відділу навчання та розвитку персоналу, секретар Робочої групи;
 • – БІЛОУС Максим – керівник групи навчання та розвитку персоналу філії УкрНДІгаз;
 • – ЩЕРБАНЬ Віталій – керівник групи із забезпечення обслуговування та технічної підтримки бурового обладнання механіко-енергетичного відділу філії БУ «Укрбургаз»;
 • – ЯНУШ Сергій – старший науковий співробітник сектору розробки норм на механічне буріння та норм часу на технологічні роботи відділу техніки та технології буріння філії УкрНДІгаз;
 • – СТАРЧАК Ірина – інженер сектору нормування відділу економічних досліджень філії УкрНДІгаз;
 • – СОЛДАТОВ Єгор – начальник департаменту виробничої безпеки;
 • – ГРІБАКОВ Денис – менеджер з стандартизації відділу пожежної, техногенної, промислової безпеки та цивільного захисту департаменту виробничої безпеки;
 • – РУДАКОВА Тамара – голова Об’єднаної профспілкової організації «Укргазвидобування» (за згодою);
 • – КАЛИНОВИЧ Володимир – голова Правління Громадської організації «Спілка буровиків України» (за згодою);
 • – ТЕРТИШНИЙ Сергій – представник Всеукраїнського галузевого об’єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі» (за згодою);
 • – БЕРЛІНЕЦЬ Сергій – заступник директора ТОВ «Бейкень Енергетика Україна» (за згодою);
 • – КІЛАНІ Амір – головний представник ТОВ «Бейкень Енергетика Україна» (за згодою);
 • – ХІА Мао – директор по маркетингу ТОВ «Бейкень Енергетика Україна» (за згодою);
 • – ГУРНЯК Ігор – головний інженер ТОВ «Полтавська бурова компанія» (за згодою);
 • – ВИТЯЗЬ Олег – директор Навчально-наукового інституту нафтогазової інженерії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (за згодою);
 • – ФЕМ'ЯК Ярослав – завідувач кафедри буріння свердловин Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (за згодою);
 • – САВЧИН Ярослав – завідувач навчально-виробничою практикою Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу (за згодою);
 • – ВИННИКОВ Юрій – завідувач кафедри буріння та геології Національного університету "Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка" (за згодою);
 • – ХАРЧЕНКО Максим – доцент кафедри буріння та геології Національного університету "Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка" (за згодою);
 • – КОРОВЯКА Євгеній – завідувач кафедри нафтогазової інженерії та буріння Національного технічного університету "Дніпровська Політехніка" (за згодою);
 • – ІГНАТОВ Андрій – доцент кафедри нафтогазової інженерії та буріння Національного технічного університету "Дніпровська Політехніка" (за згодою);
 • – ПЛАНКОВСЬКИЙ Сергій – директор Навчально-наукового інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (за згодою);
 • – Представник Міністерства енергетики України (за згодою).

Повідомлення про публічне громадське обговорення проєкту професійного стандарту «Фахівці з буріння»

Згідно з вимогами п.15 та пп.1 п.16 «Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 №373 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1453), повідомляємо про початок публічного громадського обговорення підготовленого робочою групою проєкту професійного стандарту «Фахівці з буріння» за групою професій:

 • – Помічник бурильника експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ, код ДК 003:2010 8113;
 • – Бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ, код ДК 003:2010 8113;
 • – Технік з буріння, код ДК 003:2010 3117;
 • – Інженер з буріння (бурових робіт), код ДК 003:2010 2147.2.
 •  

Дата оприлюднення проєкту професійного стандарту

11 квітня 2023 року

Відомості про розробника

АТ «Укргазвидобування» за ініціативою НАК «Нафтогаз України»

Адреса: 26/28, вул. Кудрявська, м. Київ, 04053, Україна

Тел.: +38 044 272-31-15  телефон для довідок (з 8:00 до 17:15)

Е-mail:  [email protected]

Контактні дані особи, яка є відповідальною за розроблення проєкту професійного стандарту

Начальник відділу навчання та розвитку персоналу

Департамент по роботі з персоналом

Редюк Оксана Валеріївна

тел. +380 (44) 461 29 47, [email protected]

Строк подання пропозицій і зауважень

до 11 травня 2023 року

Форма подання пропозицій і зауважень

надсилання пропозицій на електронну адресу особи, яка є відповідальною за розроблення проєкту професійного стандарту, у форматі, сумісному для редагування у текстовому редакторі Microsoft Word

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення

розміщення на вебсайті АТ «Укргазвидобування» ugv.com.ua у вкладці «Кар’єра» у межах строку розроблення


Результати публічного громадського обговорення професійного стандарту «Фахівці з буріння»

Відповідно до пп.4, 5 п.16 Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 р. № 373, робочою групою опрацьовані та узагальнені, висловлені в ході публічного громадського обговорення, пропозиції / зауваження до проєкту професійного стандарту «Фахівці з буріння».

З результатами публічного громадського обговорення професійного стандарту «Фахівці з буріння» можна ознайомитися за посиланням.

Моторист цементо-піскозмішувального агрегата