Директором науково-дослідного інституту Укргазвидобування – УкрНДІгаз – призначено Михайла Братаха.
«Нарощення видобутку потребує високотехнологічних рішень. Для їх залучення і розробки ми розпочали трансформацію УкрНДІгазу в сучасний науково-дослідний центр. Минулого року на його базі вже розпочав роботу Центр 3D моделювання родовищ. У поточному – плануємо запустити сучасний центр зі зберігання та дослідження керну. Сьогодні колектив інституту – це висококваліфіковані спеціалісти з безпрецедентним досвідом роботи, серед яких 5 докторів наук, 30 кандидатів наук. І ми продовжуємо інвестувати в навчання і розширення компетенцій наших фахівців відповідно до світових стандартів. Упевнений, що під керівництвом Михайла Івановича інститут зможе вийти на новий рівень – генеруватиме необхідні для бізнесу ідеї, адаптуватиме нові технології і сприятиме їх впровадженню», – повідомив Олександр Романюк, директор дивізіону «Розвідка та Видобування» Нафтогазу.
Михайло Братах з 2019 року очолює департамент наземної інфраструктури Укргазвидобування. Він є автором більш ніж 80 наукових статей та 10 патентів на виходи. З 2010 року є доцентом кафедри видобування нафти, газу і конденсату Національного Технічного Університету «Харківський політехнічний інститут». Свою кар’єру в галузі починав саме в УкрНДІгазі – інженером відділу транспортування газу, після закінчення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
«УкрНДІгаз має потужну команду, разом з якою ми працюватимемо над перетворенням інституту в нафтогазовий центр R&D-центр міжнародного рівня. Стратегічними акцентами у його діяльності стане впровадження нових технологій для втримання базового рівня видобутку на «старих» родовищах, а також створення необхідних передумов для успішного впровадження нових великих проектів, які часто потребують нестандартних або таких, що досі не використовувалися в Україні, рішень», – додав Михайло Братах.
Довідково
УкрНДІгаз є центром науково-технічної компетенції, який забезпечує науковою, проектною і нормативною документацією повний цикл виробничої діяльності АТ “Укргазвидобування”:
- аналіз, обґрунтування і підготовка матеріалів для отримання спеціальних дозволів на нові території
- проектування пошуково-розвідувальних робіт
- проектування буріння свердловин
- проектування розробки родовищ
- проектування облаштування родовищ
- проектування та оптимізація систем збору, підготовки та транспортування вуглеводнів
- підключення видобувних об`єктів до мережі магістральних газопроводів
За проектами інституту розробляються всі родовища вуглеводнів компанії.
Науково-технічна продукція УкрНДІгазу забезпечує ефективну експлуатацію газових покладів, в тому числі і на пізній cтaдiї розробки, надійну i безперебійну роботу системи промислових та міжпромислових газопроводів Товариства, об`єктів підготовки та переробки сировини тощо.
Структура Інституту налічує:
- 31 науковий відділ
- 12 лабораторій з високотехнологічним обладнанням та вимірювальними приладами
- проектний підрозділ
Структурні підрозділи УкрНДІгазу зосереджені у головних газових регіонах України: м. Харків, м. Полтава, м. Львів, м. Красноград.