Збільшення видобутку, ефективне та екологічне виробництво – пріоритети Expert Petroleum в роботі над РЕС проєктом

14 лип. 2020 | Категорія: Офіційні
Збільшення видобутку, ефективне та екологічне виробництво – пріоритети Expert Petroleum в роботі над РЕС проєктом

Мішель Лобутан, співзасновник та операційний директор Expert Petroleum, перебуваючи у Львові, відповів на запитання нашого кореспондента про впровадження проєкту РЕС на західноукраїнських родовищах.

Для роботи в Україні Expert Petroleum уже створив ТзОВ «Експерт Петролеум Україна». Незабаром, після оформлення дозволу на роботу та посвідки на проживання в Україні, пан Мішель стане його очільником. Він планує оселитися у Львові, вивчити українську мову і довести, що його бізнес, який полягає у підвищенні видобутку з виснажених родовищ, може суттєво збільшити кількість отриманого газу з родовищ Стрийського нафтогазопромислу Львівгазвидобування. Саме підвищення дебітів є ключовою умовою угоди PEC, яку уклали 17 квітня 2020 року після перемоги Expert Petroleum у конкурсі, оголошеному Нафтогазом.

Ситуація з коронавірусом відтермінувала початок практичних робіт на шість тижнів. Проте Мішель Лобутан зі своєю командою вже познайомився з людьми та виробництвом на стрийських об’єктах. За попередньою домовленістю, команда Експерт Петролеум Україна керуватиме 13-ма родовищами. Відповідно, левова частка персоналу, який там наразі працює, перейде у штат цього товариства.


Єдине, що зміниться у більшості людей, – це уніформа…


– Працівники Стрийського нафтогазопромислу остерігаються змін, які ви їм пропонуєте. Здебільшого тому, що мало знають про те, що на них чекає. Можете пояснити їм, що саме відбувається?

– Коли ми підписали угоду, то знали, що дуже важливо приїхати сюди, на Львівщину, якнайшвидше, і поговорити з людьми. За сприяння Нафтогазу ми отримали виключний дозвіл на перетин кордону, просиділи два тижні на карантині в київському готелі – й ось ми тут!

Люди не мають боятися. Ми візьмемо в свій штат працівників Стрийського промислу, якщо вони захочуть, бо вважаємо, що неможливо ефективно працювати, не координуючи людей, які виконують для нас роботу. Будучи роботодавцем, компанія знає, як вдосконалити їхні навички, як їх навчати та розвивати, а також як виявляти їхні сильні сторони й потенційні можливості.

Пакет пільг для наших майбутніх співробітників буде подібним або, принаймні, відповідатиме тому, що є в УГВ. Ми вже зустрічалися з лідером профспілки Львівгазвидобування і запевнили його, що єдине, що зміниться у більшості людей, – це уніформа.

Ми поговоримо з кожним працівником особисто. Вислухаємо, які у людей очікування, який пакет пільг є зараз, що можемо запропонувати, чим ми можемо зацікавити їх, аби вони захотіли приєднатися до нашої компанії. Згідно з контрактом РЕС ці фахівці не зобов’язані переходити до «Експерт Петролеум Україна». Перехід охочих працівників буде організовано за стандартними трудовими безстроковими угодами, якими послуговуються відповідно до українського трудового законодавства. Про короткотермінові контракти не йдеться.

– Ви спілкувалися з головою профспілки. Чи передбачене професійне об’єднання у вашій структурі?

Ми тісно співпрацюємо з профспілками для забезпечення захисту співробітників. Працівники в межах «Експерт Петролеум Україна» можуть створити власну профспілкову організацію.


Чому стрийські родовища


– Чи був у вас вибір об’єктів для інвестування? Якщо так, чому зупинилися на Львівгазвидобуванні?

– Повернуся в історію. Вперше я зустрівся з представниками УГВ чотири роки тому. Я тоді розповів, як ми працюємо в Румунії. Після цього керівництво УГВ приїхали до цієї країни, оглянули наші об’єкти, поспілкувалися з нашим партнером OMV Petrom (Petrom була державною нафтогазовидобувною компанією, яку згодом купила австрійська OMV Ред.). Менеджерам Укргазвидобування сподобалася ідея контракту про підвищення видобутку (РЕС), і було вирішено впровадити її тут, в Україні.

Ми не вибирали Стрийський нафтогазопромисел. Це Укргазвидобування проаналізувало свої родовища і запропонувало ті, на яких вважало за доцільне реалізувати цей проєкт.

Дотримуючись принципу прозорості, Нафтогаз організував конкурс, щоб обрати підрядника, який працюватиме за умовами контракту PEC. Спершу було близько 15 зацікавлених компаній, згодом, після кваліфікації, чотири. У фіналі залишилося дві. Нас обрали за критеріями конкурсу, визначеними УГВ.

– Чому, на вашу думку, румунський досвід слід імплементувати сюди?

– Виробничі об’єкти в Румунії – гігантські підрозділи з видобутку й газу, й нафти, що були передані нам в керування, ми зробили більш ефективними, модернізували їх. Наразі там практично немає викидів, вони екологічно безпечні та бездоганні з позицій охорони праці та промислової безпеки. І, звісно, ми збільшили видобуток.

Я був тут, у Стрию, три роки тому і бачив всі виробничі об’єкти. Відтоді їхній стан суттєво покращено. Тутешні фахівці відповідальні та працьовиті. Тут високі стандарти до обладнання та нові засоби.

– Чи плануєте проводити геологорозвідку, 3D-сейсміку, глибоке буріння – використовувати ті нові технології, які вже мають комерційні газовидобувні підприємства на заході України? Йдеться про кущове, горизонтальне, похилоскероване буріння…

– Ми присвятили багато часу вивченню наявної на етапі конкурсу інформації про колектори, щоб визначити, як саме діяти, які методи застосовувати, які технічні новинки запровадити, щоб підвищити видобуток. І все ще збираємо дані.

На поточному етапі ми розробляємо плани розвитку родовищ із дати передавання до кінця наступного року. Додатково плануємо сейсмічні й інші дослідження, застосовуватимемо нові технології та наступними роками – забурку нових свердловин.

Процедури для закупівлі послуг субпідрядників будуть прозорими. Якщо є місцеві компанії з досвідом та якістю, які нам потрібні, першочергово залучатимемо їх.

Ми продовжуємо вивчати ринок і вже маємо перелік потенційних субпідрядників для певних категорій продуктів, обладнання і послуг як в Україні, так і в ближчому зарубіжжі. Із багатьма потенційними контрагентами вже мали зустрічі та плануємо наступні.

– Чи купуватимете з аукціонів нові спецдозволи на розробку надр?

– Ні, наша компанія – сервісний підрядник, який спеціалізується на підвищенні видобутку зі зрілих родовищ. Ми успішні саме тому, що притримуємося своєї ніші на ринку й робимо те, що дуже добре знаємо. Не маємо бажання володіти спецдозволами ані на розробку, ані на геологічне вивчення надр.


Я буду єдиним іноземцем, який працюватиме у Львові


– Хто ваші фахівці, люди, які втілюватимуть ваші плани?

– У нас дуже сильна технічна команда в Бухаресті в Румунії. Ми спільно розробляли плани розвитку ваших родовищ для конкурсу. З їхньою допомогою ми винаймаємо місцевий персонал, технічних спеціалістів та інженерів. Однак надалі, оскільки створено компанію «Експерт Петролеум Україна», вже не будемо настільки потребувати підтримки румунського офісу.

– Який досвід мають ваші фахівці?

– До прикладу, наш технічний директор Ріхард Білий – з Полтави. Він 22 роки пропрацював на СП «Полтавська газонафтова компанія» і має потужний досвід. У нас відповідатиме за технічний бік справи.

Наш новий фінансовий менеджер – львів’янка. Вже також маємо менеджера з охорони праці. Я буду єдиним іноземцем, який працюватиме у Львові, а всі інші – українці.

У компанії вітаються ініціативи й пропозиції. Вислуховують усіх, на будь-яких рівнях.

Спілкувалася Світлана Хитрова