Відбувся круглий стіл на тему: «Розвиток партнерства між профільними навчальними закладами та Укргазвидобуванням: Сучасні компетентності для галузі»

30 лист. 2023 | Категорія: Офіційні
Відбувся круглий стіл на тему: «Розвиток партнерства між профільними навчальними закладами та Укргазвидобуванням: Сучасні компетентності для галузі»


24 листопада 2023 року відбувся круглий стіл на тему: «Розвиток партнерства між профільними навчальними закладами та АТ «Укргазвидобування: Сучасні компетентності для галузі», в якому взяли участь керівники компанії та представники 7 профільних вишів.

Важливо, щоб уже на виході з навчального закладу молоді фахівці володіли необхідними для нас, як роботодавця, знаннями та навичками. Укргазвидобування щодо цього питання займає проактивну позицію та інвестує у навчання й освітні ініціативи.

− Укргазвидобування прагне стати високотехнологічною компанією і працювати на одному рівні з іншими міжнародними нафто- та газовидобувними компаніями. Ще 25-30 років потреба в газі залишатиметься високою, тож газовидобування продовжить розвиватися і буде перспективною галуззю для побудови кар’єри. Разом з тим ми повинні задавати темп та динаміку змін у скороченні викидів СО2, розвитку водневих технологій. Сучасний працівник має володіти не лише технічними знаннями, але і м’якими навичками (комунікації, командна робота, самоорганізація), уміти керувати проектами та вираховувати їхню економічну привабливість. Важливим є знання технічної англійської, застосування цифрових технологій. Тому Укргазвидобування націлене на активну участь у покращенні якості освіти, оновленні професійних стандартів, на основі яких розробляються навчальні програми, – підкреслив Олег Толмачев, т. в. о. генерального директора Укргазвидобування.

У межах круглого столу учасники долучилися до обговорення програм, що спрямовані на розвиток партнерства з профільними навчальними закладами для усунення прогалин у підготовці майбутніх фахівців нафтогазової галузі та оновлення освітніх програм із розвитку необхідних компетенцій.

− Ми співпрацюємо з сімнадцятьма закладами освіти за різними програмами. Зараз це співробітництво вийшло на новий рівень у межах проекту «Нові Таланти», який спрямований на розвиток партнерства з профільними навчальними закладами – ПТУ, коледжами та університетами для усунення прогалин у практичних навичках на виробничих об’єктах. Зокрема, для студентів ми запровадили платформу DEEP, на якій публікують інформацію про марафони навчальних лекцій від співробітників Укргазвидобування, курси технічної англійської та конкурсні відбори на програму з початкової професійної підготовки. Наприклад, цьогоріч ми плануємо, що у різних програмах роботи з молоддю у нас візьмуть участь 215 інженерно-технічних працівників та 450 – фахівців із робітничих напрямків. Окремо хочу підкреслити, що вже у вересні ми започаткували комплексний масштабний і водночас людяний та щирий проект із профорієнтації молоді, метою якого є не тільки ознайомлення з нафтогазовою галуззю та підприємством, а й мотивація молоді на побудову кар’єри в нафтогазі. Станом на сьогодні вже близько 1 800 учнів і студентів з великою зацікавленістю прийшли на наші виступи. Завдяки цим проектам чимало молодих людей знайшло «свою справу», а ми, своєю чергою, змогли знайти «зірочок», яких вже запросили на роботу,  – розповіла Марина Петренко, директорка з управління персоналом Укргазвидобування.

Під час круглого столу керівництво компанії та представники профільних вишів обговорили набір сучасних компетенцій нафтогазового профілю як основу для оновлення освітніх програм із підготовки фахівців за напрямами: геологія, геофізика, буріння, розробка родовищ, наземна інфраструктура, переробка вуглеводнів, декарбонізація, енергоменеджмент. Під час формування переліку компетенцій було враховано напрацювання членів професійної спільноти – інженерів SPE (Society of Petroleum Engineers) з доповненнями від експертів Укргазвидобування.

Поділитися роздумами щодо сучасних компетенцій також змогли молоді фахівці Василь Катрич та Родіон Моїсеєнко, які після успішного проходження стажування з наданням робочого місця вже працюють в компанії. А Вероніка Бойко, яка як молода фахівчиня Укргазвидобування пройшла стажування за кордоном, взявши участь у річній програмі в компанії EQT (провідний незалежний виробник природного газу США), поділилася кращими світовими практиками щодо розвитку компетенцій.

− Такі заходи є надзвичайно важливими, адже замовник, тобто бізнес, має визначати, які навички є необхідними для молодого фахівця, підготовленого профільними навчальними закладами. Світ змінюється швидкими темпами: розвиток високоякісних технологій, продуктивного та високоточного програмного забезпечення, глобалізація й обмін світовим професійним досвідом. І за нових умов профільна освіта має відповідати сучасним вимогам. Упевнений, що у співпраці з Укргазвидобуванням ми зможемо відпрацювати нові професійні стандарти та готувати висококваліфікованих молодих фахівців, – додав Володимир Онищенко, ректор НУ «Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка».