USAID надало Укргазвидобуванню 6 000 тонн метанолу вартістю понад 4 мільйони євро для стабільного видобування газу

4 лип. 2023 | Категорія: Офіційні
USAID надало Укргазвидобуванню 6 000 тонн метанолу вартістю понад 4 мільйони євро для стабільного видобування газу

 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) надало АТ «Укргазвидобування», найбільшій газовидобувній компанії Центральної та Східної Європи, понад 6 000 тон метанолу на суму понад 4 мільйони євро. Закуплений USAID метанол допомагає забезпечити стабільне видобування українського газу для потреб населення, теплокомуненерго та промислових споживачів.

Від початку повномасштабного російського вторгнення, коли більшість підрядників припинили свою роботу та довелося перебудовувати ланцюги постачання, USAID допоміг Україні налагодити новий маршрут постачання метанолу автотранспортом з Європейського Союзу . Допомога компанії «Укргазвидобування», яка видобуває 70% українського газу – це суттєвий внесок USAID у стабільне забезпечення України власним газом. Метанолу, що USAID передав Укргазвидобуванню, достатньо щоб забезпечити 20% річних потреб компанії.

«Для «Укргазвидобування» метанол є критично важливим. Згідно розрахунків, щоб запобігти гідроутворенню у свердловинах і трубопроводах при видобуванні і транспортуванні газу, а також при тестуванні нових і відновленні старих газових свердловин, Укргазвидобування потребує 28 000 тон метанолу щорічно. Допомога USAID сприяє видобуванню газу всередині країни і допоможе підтримувати обсяги видобутку на належному рівні, що є вкрай важливим для стабільного газопостачання. Ця допомога підтримає безперебійне видобування газу і сприятиме накопиченню стратегічних запасів метанолу», - зазначив Джастін Гунесінге, керівник газового напрямку USAID Проєкту енергетичної безпеки.

«Ми дуже цінуємо підтримку міжнародних партнерів у цей складний для України час. З початком повномасштабної війни в Україні виник дефіцит великої кількості матеріалів і обладнання для газовидобування. Тому з минулого року ми ведемо перемовини з компаніями та організаціями з усього світу щодо допомоги з їх забезпеченням для збереження стабільності виробничих процесів. Представники USAID стали одними з перших, хто відгукнувся на наш запит, і надав відчутну допомогою у складний час. Ми вдячні USAID і сподіваємося на подальшу співпрацю», – повідомив Олег Толмачев, т.в.о. генерального директора Укргазвидобування.

Україна відіграє важливу роль на європейському газовому ринку: займає провідну позицію в Європі за потужністю підземних сховищ газу і за обсягом видобування газу. USAID буде продовжувати надавати допомогу, спрямовану на підтримку газовидобувної галузі країни і забезпечення населення, теплокомуненерго та промислових споживачів природним газом українського видобутку.


Про USAID в УкраїніАгентство США з міжнародного розвитку (USAID) є провідною установою Уряду США у сфері розвитку. З Україною USAID співпрацює з 1992 року, допомагаючи їй ставати більш стійкою до аґресії з боку Росії, розбудовувати власну демократію та економіку. На сьогодні, USAID впроваджує в Україні 42 програми та проєкти, які забезпечують реагування на термінові потреби, а також сприяють її довготерміновому розвитку як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства.  Відтоді, як 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабну війну, USAID надало Україні пряму бюджетну підтримку загальною сумою $22,9 млрд (з яких $15,5 млрд вже перераховано українській стороні), гуманітарну допомогу вартістю $1,4 млрд та допомогу у сфері розвитку вартістю понад $1 млрд.

Про Укргазвидобування: АТ «Укргазвидобування» є найбільшою газовидобувною компанією Центральної та Східної Європи, яка входить до Групи Нафтогаз – національної нафтогазової компанії України. Забезпечує понад 70% видобутку українського природного газу. Укргазвидобування забезпечує повний цикл виробництва вуглеводнів – від пошуку і розвідки родовищ нафти і газу до розробки і видобутку, переробки вуглеводнів і реалізації продукції нафтопереробки.