Уряд дав можливість ПАТ «Укргазвидобування» продавати скраплений газ через електронні біржові аукціони

28 лист. 2017 | Категорія: Реалізація
Уряд дав можливість ПАТ «Укргазвидобування» продавати скраплений газ через електронні біржові аукціони

Кабінет міністрів України дозволив ПАТ «Укргазвидобування» продавати скраплений газ на електронних біржових торгах та частіше двох разів на місяць, що дасть можливість оперативно реагувати на коливання цін на ринку.

Відповідне рішення закріплене постановою Кабінету міністрів №882 від 4.10.2017 р., яка набрала чинності з 24.11.2017 р.

Рішення уряду щодо зміни порядку проведення аукціонів дозволить Компанії конкурентніше продавати скраплений газ на біржових торгах. Раніше Компанія була обмежена тільки двома аукціонами на місяць, що змушувало здійснювати продаж великими партіями та не дозволяло вчасно реагувати на зміни кон'юнктури ринку.

«Рішення уряду, у певному сенсі, є революційним для ринку скрапленого газу України: воно ліквідує зайві бюрократичні бар’єри між виробниками та покупцями та запроваджує прогресивні, цивілізовані ринкові механізми. Ми плануємо проводити електронні торги спочатку раз на тиждень, а після накопичення певного досвіду – два рази на тиждень. Таким чином, буде створено ліквідний індикатор внутрішньої ціни на скраплений газ, на який зможуть рівнятися інші гравці», – зазначив директор з комерційних питань ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

Згідно з постановою під час розрахунку стартової ціни на скраплений газ на аукціонах беруть дані імпорту даного виду ресурсу за 10 днів до реєстрації заявок на аукціоні, замість 15 днів, як це було раніше.

Скорочено також термін підготовки до аукціонів: якщо раніше продавці подавали заявки щодо проведення аукціонів за 7 днів до його початку, то тепер цей період скорочено до 5 днів (на додаткові аукціони – з 5 до 4 днів).