Укргазвидобування запускає нові компресорні станції

6 жовт. 2021 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування запускає нові компресорні станції

Укргазвидобування впроваджує програму будівництва малогабаритних дотискних компресорних станцій (МДКС), спрямовану на стабілізацію видобутку газу на виснажених родовищах. Завдяки введенню в експлуатацію 8-ми об’єктів компанія отримає додатково 42 млн куб. м газу протягом наступного року.

Чотири компресорні станції уже почали роботу на Розумівському, Максальському родовищах, на 5-й установці комплексної підготовки газу Шебелинського родовища, а також на УКПГ Східного блоку Юліївського родовища. Разом вони дають додатково 60 тис. куб. м газу на добу.

«Для стабілізації видобутку на виснажених родовищах модернізація та будівництво нової наземної інфраструктури вкрай важливе. Влітку ми запустили оновлену Яблунівську дотискну компресорну станцію, триває оновлення ключових, найпотужніших ДКС. Паралельно ми працюємо над широким впровадженням малогабаритних компресорних станцій, що підвищують темп вилучення газу на найбільш виснажених родовищах. Наступного року плануємо запустити ще десять МДКС, на базі моделі роботи складної газозбірної системи в PipeSim, та щонайменше чотири для подолання проблеми сезонної нерівномірності видобутку зокрема на Свидницькому та Борівському родовищах», – зазначив Олег Толмачев, заступник директора дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» з питань видобування.

Головними перевагами МДКС над стаціонарними дотискними компресорними станціями є здатність компримувати газ при значно нижчих тисках, швидкість розгортання обладнання і можливість досліджень свердловин на низьких робочих тисках. До кінця року компанія закінчить роботи з будівництва ще чотирьох МДКС на Кобзівському, Гороцівському, Юлівському та Новоселівському родовищах. Наразі триває розробка проектної документації та підготовка до пусконалагоджувальних робіт.

Нагадаємо, що влітку 2021 року Укргазвидобування відкрило оновлену Яблунівську дотискну компресорну станцію.