ПАТ «Укргазвидобування» виконало рішення суду та сплатило на користь ПАТ «Дельта-банк» 214,11 млн грн за кредитним договором від 30.09.2013 року. Таким чином, Укргазвидобування доклало усіх зусиль, щоб зазначені кошти потрапили саме до «Дельта-банку» для погашення зобов’язань перед звичайними вкладниками, які зберігали свої заощадження у цій банківській установі.
Нагадаємо, що з ПАТ «Укргазвидобування» намагалися стягнути заборгованість у подвійному розмірі за одними й тими самими кредитними договорами.
У серпні та вересні 2013 року Укргазвидобування та «Дельта-банк» уклали 2 договори про відкриття кредитної лінії.
Товариство мало намір сплатити заборгованість за вказаними договорами, однак у лютому 2015 року «Дельта-банк» повідомив Товариству про те, що заборгованість Укргазвидобування була погашена фізичними особами-поручителями.
Виявилося, що п’ятеро фізичних осіб за одним договором та семеро – за іншим з невідомих причин, не повідомляючи Укргазвидобування, поручилися за виконання Товариством цих договорів за два тижні до введення до банку тимчасової адміністрації. Депозити цих фізичних осіб коливалися від 13,5 млн грн до 50,5 млн грн.
«Дельта-банк» звернувся до Господарського суду м. Києва з позовними заявами про стягнення з Укргазвидобування заборгованості за договорами кредитної лінії від 29.08.2013 р. та від 30.09.2013 р.
У той самий час фізичні особи-поручителі також звернулися до відповідних судів з позовами про стягнення з Товариства заборгованості за цими ж договорами.
Таким чином, з найбільшої газовидобувної компанії України намагалися стягнути заборгованість за одними й тими самими кредитними договорами у подвійному розмірі.
10 липня 2017 року Вищий господарський суд України поставив крапку у справі про стягнення з Укргазвидобування заборгованості за договором кредитної лінії від 30.09.2013 р. на користь «Дельта-банку».
Водночас Товариство доклало усіх зусиль, щоб зазначені кошти не потрапили до окремих фізичних осіб, які вважають, що заборгованість Укргазвидобування за вказаним кредитним договором була ними погашена під час виконання низки договорів поруки, що було укладено з банком раніше. Зокрема, Товариство звернулося до судів з вимогою визнати такі договори поруки недійсними.
У ПАТ «Укргазвидобування» сподіваються, що сплачені компанією кошти потраплять до звичайних вкладників, які постраждали від визнання банку неплатоспроможним. Відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» максимальна сума вкладу, яку виплачує фонд кожному вкладнику, становить 200 тисяч грн.