Укргазвидобування у 2019 році сплатило 60% свого доходу у вигляді податків і дивідендів

29 квіт. 2020 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування у 2019 році сплатило 60% свого доходу у вигляді податків і дивідендів

АТ «Укргазвидобування», що входить до Групи Нафтогаз України, у 2019 році отримало 104,4 млрд грн від реалізації газу та рідких вуглеводнів. 60% цієї суми – 62,7 млрд грн – компанія перерахувала у державний і місцеві бюджети у вигляді податків і дивідендів акціонеру.

22% надходжень грошових коштів, або 22,9 млрд грн, компанія спрямувала на інвестиції у видобуток газу та рідких вуглеводнів. Це дозволило у 2019 році утримати раніше досягнуті виробничі показники. Нагадаємо, у згаданий період компанія видобула 13,62 млрд куб. м товарного газу, який був реалізований для задоволення потреб населення і ТКЕ.

«Нафтогаз продовжує виконувати стратегічні завдання Уряду зі збільшення відрахувань у бюджет і забезпечення України власним газом. У кризові часи успішність роботи компанії за цими напрямами набуває особливого значення, – зазначив Олександр Романюк, перший заступник генерального директора Укргазвидобування. –  Зовнішня кон’юнктура обмежує можливості видобувного дивізіону Нафтогазу для збільшення інвестицій, або навіть утримання їх на попередньому рівні. Це, безумовно, не може не відображатися на показниках діяльності Укргазвидобування. Разом з тим, сьогодні ми працюємо над пошуком антикризових рішень, здатних мінімізувати вплив несприятливих факторів. Серед них – нещодавно оголошені партнерства з міжнародними компаніями для інтенсифікації видобутку на виснажених родовищах та початку розробки нових».

Відповідно до фінансової звітності Укргазвидобування, чистий дохід компанії за 2019 рік становить 79,0 млрд грн, що на рівні попереднього року. Чистий прибуток компанії за 2019 рік становив 19,0 млрд грн. На його зменшення вплинув збиток від знецінення основних засобів, нематеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій, а також збільшення витрат на послуги трубопровідного транспорту у зв’язку з введенням на законодавчому рівні обов’язкової плати за вхід в ГТС.

Як раніше повідомлялося, Група Нафтогаз України оприлюднила консолідовану фінансову звітність Групи за рік, що закінчився 31 грудня 2019 року. Консолідований чистий прибуток Групи Нафтогаз за період становив 63,3 млрд грн.