Укргазвидобування розробляє професійні стандарти для ключових виробничих професій

8 груд. 2022 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування розробляє професійні стандарти для ключових виробничих професій

Для підвищення рівня професійної підготовки спеціалістів нафтогазової сфери за ініціативи Групи Нафтогаз розпочато оновлення вимог до ключових виробничих професій, аби вони відповідали сучасним потребам галузі. Такі вимоги будуть зафіксовані у професійних стандартах, користуватися якими будуть як профільні заклади освіти, так і інші компанії галузі. 

Розроблення професійних стандартів відбувається в межах положень меморандуму про співпрацю, який уклала Група Нафтогаз з Міністерством енергетики, Міністерством освіти і науки України, шістьма профільними вишами і дослідно-науковим центром ДП Державна паливна компанія “МАСМА”. 

14 листопада в Реєстрі кваліфікацій Національного агентства кваліфікацій було зареєстровано заявку на розроблення професійного стандарту для нової інтегрованої професії «Фахівець з буріння». Це один з перших професійних стандартів, над яким розпочала роботу компанія. 

Документ відображатиме усі сучасні вимоги до професійних кваліфікацій фахівців з буріння і використовуватиметься закладами вищої освіти для оновлення відповідних освітніх стандартів галузі, які дадуть змогу готувати фахівців галузі, здатних працювати з сучасними технологіями та обладнаннями. Фахівці Укргазвидобування вже розпочали аналізувати та консолідувати інформацію щодо сучасних професійних вимог для фахівців з буріння, виходячи з досвіду компанії, аналізу міжнародного ринку та за результатами співпраці з профільними навчальними закладами. 

«Укргазвидобування має значний досвід в галузі буріння, та активно розвиває цей напрям впродовж останніх 5 років. Ми придбали сучасні бурові верстати, які дали змогу мінімізувати фізичну працю нашого персоналу та тим самим підвищити рівень безпеки праці. Зрозуміло, що застосування нового обладнання потребує оновлення знань та функціональних обов’язків. Більше ніж 300 працівників компанії здобули сучасні практичні та теоретичні знання з буріння у межах започаткованої нами програми «Школа буріння». Ми пройшли шлях оновлення внутрішніх стандартів і вирішили піти далі: разом з ринком розпочинаємо працювати над підвищенням рівня української професійної освіти», – зазначила Марина Петренко, директорка з управління персоналом Укргазвидобування.  

Професійний стандарт «Фахівець з буріння» буде діяти для таких професійних кваліфікацій, як: 

  • - Інженер з буріння, 
  • - Технік з буріння, 
  • - Оператор бурової установки, 
  • - Бурильник експлуатаційного та розвідувального буріння свердловин на нафту й газ. 

Нагадаємо, що до складу Укргазвидобування входить найбільший буровий підрозділ України – Укрбургаз, який налічує понад 4 000 працівників. У 2019 році буровий флот Укрбургазу поповнився 20-ма сучасними буровими верстатами.  

 

Довідково 

Професійний стандарт – це затверджені в установленому порядку вимоги до компетентностей працівників, що слугують основою для формування професійних кваліфікацій. 

Професійний стандарт відповідає потребам роботодавців, враховує досвід та експертизу найбільш впливових підприємств галузі, розробляється з метою стандартизації трудових функцій та опису знань, умінь і навичок працівників, які стануть базою освітніх програм.  

Ознайомитись з місцем розміщення заявки Укргазвидобування можна за посиланням: https://data.nqa.gov.ua/zaavki-profstandarts/