Укргазвидобування отримало 301 млн грн прибутку у 1-му півріччі 2020 року

30 вер. 2020 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування отримало 301 млн грн прибутку у 1-му півріччі 2020 року

В умовах зниження ціни газу Укргазвидобування утримує прибутковий рівень. За підсумками 1-го півріччя 2020 року компанія отримала чистий прибуток – 301 млн грн, операційний прибуток – 1,7 млрд грн. За цей же період компанія інвестувала у розвиток видобування українського газу 6,9 млрд грн, перерахувала 12,7 млрд грн податків до бюджетів усіх рівнів, а також спрямувала 576 млн грн на протидію пандемії коронавірусу в Україні.

Ключовий фактор, який вплинув на фінансові результати Укргазвидобування в 1-му півріччі – зниження середньої ціни реалізації газу на 46% порівняно з аналогічним показником попереднього року. Це призвело до пропорційного зменшення чистого доходу від реалізації продукції компанії – з 44,6 млрд грн у 1-му півріччі 2019 року до 23,6 млрд грн у 1-му півріччі 2020 року.

Разом з тим, всупереч несприятливій кон’юнктурі, компанії фактично вдалося втримати видобуток газу. У I півріччі 2020 року було піднято на поверхню 6,76 млрд м³ газу, який група Нафтогаз поставила населенню і ТКЕ. Відхилення від аналогічних показників минулого року становить мінус 0,8%. Такі результати забезпечені за рахунок введення в експлуатацію 24 свердловин, а також  проведення 347 операцій колтюбінговими установками та 53 операцій з ГРП. Крім того, виконано 62 операції з капітального ремонту свердловин.

Водночас, на термінах реалізації низки нових виробничих проєктів позначилося зниження мобільності підрядних організацій і неможливість вчасного проведення процедури оцінки впливу на довкілля у зв’язку з пандемією коронавірусу, а також вступ у силу закону про публічні закупівлі.

«Укргазвидобування демонструє стабільність виробничих результатів і продовжує інвестувати у видобуток власного газу для країни. У кризових умовах нам вдається утримувати планові показники за рахунок концентрації на високопотенційних проєктах і підвищенні операційної ефективності. При цьому, разом з групою Нафтогаз, компанія продовжує бути ключовим платником податків до бюджетів всіх рівнів, а також одним із найбільших донорів у боротьбу з COVID-19», – зазначила Олена Кобець, генеральний директор Укргазвидобування.