Нафтогазова Асоціація України (НАУ), членом якої є АТ «Укргазвидобування», виступила із заявою про занепокоєння позицією уряду через гальмування реформ паливного ринку.
Нагадаємо, 23 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон № 2628, який передбачає комплекс заходів щодо посилення контролю за обігом нафтопродуктів, серед яких:
- 1. Введення з 1 липня 2019 ліцензування виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним;
- 2. Модернізація системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) з обліком пального на кожному акцизному складі;
- 3. Запуск нової системи контролю за фактичним обігом та залишками пального на акцизних складах з використанням сучасних засобів вимірювальної техніки (витратомірів та рівнемірів).
- 4. Посилення відповідальності за нелегальні операції з пальним.
Запровадження цих заходів дозволить скоротити обсяги тіньового ринку нафтопродуктів, забезпечити збільшення податкових надходжень до державного бюджету та захистити споживачів від фальсифікату. Також це сприятиме підвищенню якості конкуренції на ринку нафтопродуктів.
АТ «Укргазвидобування підтримує позицію НАУ та виступає за введення з 1 липня 2019 ліцензування виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
«Реформа системи контролю за обігом нафтопродуктів відповідає інтересам держави, споживачів та учасників паливного ринку», - переконаний Сергій Федоренко, директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування».
Довідково. За даними НАУ, наразі в Україні з порушеннями працюють щонайменше 1500 заправок та невизначена кількість складів нафтопродуктів. Обсяг реалізації палива через нелегальні заправні пункти сягає 40 тис. т. Тіньовий ринок, зокрема в сегменті ДТ становить 20%, а зрідженого газу — 30-50% в залежності від регіону. Прогнозні втрати державного і місцевих бюджетів в 2018 році склали близько 10 млрд. грн.