За оперативними даними, АТ «Укргазвидобування» за січень-вересень 2018 року підняло з вітчизняних надр 11 млрд 427 млн куб. м природного газу, що дало змогу перекрити природне падіння видобутку обсягом близько 700 млн куб. м і на 87 млн куб. м перевищити показник аналогічного періоду минулого року.
У вересні 2018 року компанія вийшла на максимальний середньодобовий показник видобутку з 2009 року – 42 млн 950 тис. куб. м. УГВ досягло цього завдяки максимізації зусиль у всіх видах операційної діяльності, зокрема збільшуючи кількість операцій з інтенсифікації видобутку. Так, проведено 81 операцію з інтенсифікації, передано з буріння 7 свердловин, введено в експлуатацію 7 нових свердловин.
Також варто зазначити, що УГВ ввело в експлуатацію сучасну установку комплексної підготовки газу на Безпалівському родовищі потужністю до 350 млн куб. м блакитного палива на рік.
Нагадаємо, що у липні 2018 року Укргазвидобування отримало від Державної служби геології та надр України рішення щодо продовження дії 39 спецдозволів на користування надрами наявних родовищ на 20 років. Це дасть змогу прискорити введення в експлуатацію нових свердловин.
Але збільшення видобутку газу в України неможливо досягти лише на наявних родовищах, які перебуваютьна завершальній стадії розробки.
Укргазвидобування ефективно використовує стару ресурсну базу вуглеводнів, хоча більшість родовищ, які дають 95% блакитного палива, виснажені на 70%.
Для того, щоб Україні здобути енергонезалежність, УГВ мало б щорічно отримувати приблизно 20 спецдозволів на нові ділянки надр. Проте за останні три роки Товариство отримало лише 17 нових спецдозволів, з яких у 2018 році вже відкрито три родовища.
Тобто час, за який Україна могла б отримати додатковий газ з нових родовищ затримався на декілька років. І процес суттєвого збільшення обсягів видобування газу всередньостроковій перспективі може початися тільки після розблокування процесу щодо надання нових спецдозволів та проведення відкритих аукціонів на розвідку нових ділянок надр та відкриття нових родовищ.