Дивізіон «Нафтогаз Розвідка та Видобування» продовжує працювати над розробкою стратегії збільшення ресурсної бази. Минулого тижня проєкт нової стратегії винесли на обговорення Експертної ради.
В основу стратегії лягли напрями, ресурсний потенціал яких сягає понад 100 млрд м3. Ключові: дорозвідка діючих і нових (гринфілдів) родовищ, освоєння покладів газу у щільних породах і на Чорноморському шельфі, інтенсифікація робіт на великих глибинах і в Карпатському регіоні. Компанія також бачить потенціал у розробці перспективних ділянок в межах угод про розподіл продукції (УРП), укладення яких наразі триває.
Це вже друге засідання Ради. На першому засіданні, яке відбулося в серпні, Нафтогаз зібрав думки експертів про те, в якому напрямі має розвиватися газовидобувна галузь в Україні, які врахував при формуванні проєкту стратегії.
«Ми проаналізували усі рекомендації та поради представників Експертної Ради і сьогодні презентували експертам вже зібраний проєкт стратегії. І ми, і наші партнери єдині в тому, що в України є потенціал і його потрібно реалізовувати. Для цього необхідні оперативні, рішучі дії усіх дотичних сторін, адже лише за рахунок лише наявної ресурсної бази компенсувати природнє падіння уже неможливо», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».
Освоєнню Чорноморського шельфу, як одному із найбільш високопотенційних напрямів, експерти приділили значну увагу.
“Питання якнайшвидшого старту освоєння Чорноморського шельфу має бути вирішено на державному рівні. Затягування цього процесу призводить до втрати як газу власного власного видобутку, так і коштів для економіки країни – у вигляді інвестицій, податків тощо. Нафтогаз може стати надійним партнером держави у цьому проєкті, адже має потрібний досвід роботи на морі і можливості для залучення фінансів і технологій,” — зазначив Ілля Рибчич, учасник Експертної Ради – український науковець, заслужений працівник нафтогазової галузі.