Нова високодебітна свердловина запрацювала на Львівщині в межах РЕС проекту

1 вер. 2022 | Категорія: Офіційні
Нова високодебітна свердловина запрацювала на Львівщині в межах РЕС проекту

Проєктування та спорудження свердловини відбувалося компанією Expert Petroleum, що є партнером Укргазвидобування в межах РЕС проєкту. 

«Ми вітаємо такий результат на одному з наших родовищ, переданих в управління Expert Petroleum. Свердловина була пробурена та запущена в роботу в рекордні терміни – 18 днів. Саме такого ефекту ми і очікували від міжнародного партнера, який має можливість ухвалювати швидкі та ефективні рішення. Сьогодні Карпатський регіон є важливим напрямком стабілізації виробництва та компенсації втрат, які ми понесли від початку широкомасштабної війни. Ми розраховуємо на зростання видобутку на виснажених родовищах в межах проекту РЕС з Expert Petroleum та працюємо над новими перспективними проектами в цьому регіоні», – повідомив Олександр Романюк, т.в.о. генерального директора Укргазвидобування.

«Основним чинником, що привів до такого гарного результату, стало просунуте моделювання пласта та ретельний підбір місця закладання нової свердловини. Ми провели дослідження у продуктивній свердловині на цьому родовищі, аби детальніше вивчити колектор. Потім ми отримали більше даних, таких як новий каротаж та локальна сейсморозвідка, щоби уточнити нашу модель. Зрештою, якісні роботи з технологій буріння та розкриття продуктивного пласта також сприяли кінцевому результату», – додав Ріхард Білий, технічний директор ТОВ «Експерт Петролеум Україна».

Наразі інженери Expert Petroleum далі аналізують показники роботи свердловин, щоб оптимізувати роботу родовища з позицій колектора та наземних об’єктів.

Нагадаємо, Укргазвидобування та Expert Petroleum з 1 жовтня 2020 року розпочали співпрацю на умовах підвищення видобутку (production enhancement contract – PEC). Міжнародний партнер за результатами конкурсного відбору отримав в управління 13 виснажених газових родовищ у Львівській області та зобов’язався наростити видобуток на 300 млн куб. м впродовж 5-ти років. Обсяг інвестицій при цьому має становити щонайменше 1 млрд грн.