Укргазвидобування запустило нову високодебітну свердловину на Харківщині

3 вер. 2021 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування запустило нову високодебітну свердловину на Харківщині

АТ «Укргазвидобування» ввело в експлуатацію нову розвідувальну свердловину на Шосейній площі у Харківській області, яка дає 200 тис. куб м газу на добу.

Шосейна площа – це перспективна ділянка з обсягом запасів понад 3 млрд куб м газу, дослідження якої продовжуються. Нова свердловина вчергове підтвердила високий потенціал площі. Наразі планується її переведення зі статусу грінфілда у статус браунфілда.

«Нарощення запасів від нових ділянок – це наш пріоритет. Шосейна площа – одна із топ-10 найперспективніших грінфілдів у нашому портфелі, на яких ми робимо особливий фокус. За кожною з таких площ ми закріпили мультифункціональну команду та інтенсифікуємо сучасні польові дослідження. Такий підхід дасть нам можливість наростити на згаданих ділянках до 40 млрд куб м газу», – повідомив Санжар Жаркешов, заступник директора дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» з розвідки та розробки родовищ.

Нова свердловина на Шосейній площі має глибину 4150 м. Для збільшення показників фахівці Нафтогазу провели операцію з гідророзриву пласта, після чого дебіт сягнув понад 200 тис. куб м газу на добу.

З 2014 року, відколи компанія отримала спецдозвіл на Шосейну ділянку, на ній було пробурено вже 10 свердловин, з яких видобуто 253 млн куб м газу. Вона межує із Західно-Соснівським родовищем, перспективи якого вже було доведено раніше.