Нафтогаз залучив міжнародного інвестора для збільшення видобутку газу на виснажених родовищах

21 квіт. 2020 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз залучив міжнародного інвестора для збільшення видобутку газу на виснажених родовищах

Група Нафтогаз за результатами відкритого конкурсу залучила міжнародну компанію Expert Petroleum до збільшення видобутку вуглеводнів на родовищах АТ «Укргазвидобування» в Західній Україні. У межах першого в історії нафтогазової галузі України повноцінного сервісного контракту з підвищення видобутку (Production Enhancement Contract – PEC) західний партнер у перші 5 років співпраці зобов’язався інвестувати близько 1 млрд грн (перерахунок $30 млн за прогнозним курсом) в інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури, і, потенційно, здійснити додаткові інвестиції у подальшому.

Партнерство між Нафтогазом і Expert Petroleum дозволить отримати додатково принаймні 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах у Західній Україні впродовж 5-ти років.

«Розвиток міжнародних партнерств є одним із ключових векторів програми трансформації Нафтогазу.  Укладена угода передбачає найбільші іноземні інвестиції в газовидобування України за останні 5 років. Вони підуть на розвиток тих невеликих і виснажених родовищ, на які в Нафтогазу немає достатньо власних ресурсів в умовах значного падіння цін на енергоресурси. Замість очікуваного падіння видобутку на цих ділянках ми отримаємо зростання. Ми принесемо в Україну нові технології і європейські стандарти управління «старими» та «малими» родовищами, які можуть бути поширені на інші родовища. Адже більшість нафтогазових активів в Україні – виснажені та невеликі за розміром. Це важлива подія для стабілізації ситуації не лише у галузі, а й українській економіці. І це приклад інноваційних антикризових рішень, які сьогодні потрібні країні», – зазначив виконавчий директор з трансформації Групи Нафтогаз Отто Ватерландер.

За розрахунками компанії, інтенсифікація робіт, збільшення податків та інших бюджетних відрахувань партнерства дозволить акумулювати понад 4 млрд грн до ВВП України та Львівської області.

«Ми маємо солідний та успішний досвід реалізації таких проєктів зі збільшення видобутку з великими національними та міжнародними нафтогазовими компаніями Румунії та Угорщини зокрема,  де Expert Petroleum інвестувала понад $100 млн в деякі проекти та збільшила видобуток до 150% вище базового рівня. Сьогодні ми раді розпочати аналогічну співпрацю з Нафтогазом для того, щоби зробити їх виснажені газові родовища більш сталими за рахунок збільшення видобутку та запасів і впровадження безпечних та екологічних операцій. Ми сподіваємося, що ця угода прокладе шлях до ще багатьох таких партнерств, як це. ТОВ «Експерт Петролеум Україна» на чолі з директоркою Вікторією Сергеєвою буде вести нашу діяльність в Україні», – згадав Девід Мартінон, співзасновник та генеральний директор.

«Ми повністю розуміємо відповідальність, яку ми несемо у зв’язку із нашим зобов’язанням з ефективної та безпечної розробки родовищ Укргазвидобування, та ціль щодо збільшення їх видобутку і запасів. Для цього ми плануємо після закінчення нових моделей колекторів бурити нові свердловини, проводити операції з інтенсифікації діючих свердловин з використанням новітніх технологій в похило-скерованому бурінні, каротажу, обмеженні водопритоку та перфорації, та модернізувати наземні споруди для підвищення ефективності експлуатації, зниження енергоємності та екологічного сліду. Зобов'язання Expert Petroleum по відношенню до місцевої громади є її безумовним пріоритетом, зокрема навчання для розвитку компетенцій співробітників у нових технологіях. Компанія вживає всіх заходів для забезпечення роботи працівників у сприятливому середовищі, орієнтуючись на безпечні умови праці, та прагне дотримання найвищих стандартів захисту довкілля, охорони праці та безпеки виробничих процесів», – підкреслив Мішель Лобутан, співзасновник та операційний  директор.

Контракт між Expert Petroleum та Укргазвидобуванням укладено на 15 років з можливістю подовження ще на 10 років. Для виконання цього контракту та пов'язаних із ним послуг Expert Petroleum зареєструвала спеціалізовану українську компанію, яка виступить стороною договору. Група Нафтогаз затверджуватиме плани розробки, щорічну програму робіт та бюджет, запропоновані компанією-оператором на цих родовищах. Оператор отримуватиме фіксовану плату за підтримку базового видобутку (на рівні поточних операційних витрат  Укргазвидобування із урахуванням інфляційної складової) та за досягнення збільшеного видобутку. Повна власність на видобуту продукцію, геологічні ліцензії та наявні активи залишатиметься за Укргазвидобуванням.

Фінансовим радником Нафтогазу в цій угоді був київський офіс міжнародної консалтингової компанії KPMG; радником із податкових та бухгалтерських питань – київський офіс PwC. Юридичним радником Expert Petroleum виступив  CMS Cameron McKenna (київський офіс).

Довідково

Expert Petroleum – це компанія із французькими власниками, яка входить до холдингової групи GMS, великої інвестиційної групи з активами по всьому світу. Expert Petroleum максимізує потенціал «зрілих» нафтогазових родовищ, інвестуючи в ці активи, беручи на себе відповідальність та додаткові ризики видобутку на умовах довгострокового контракту з підвищення видобутку (PEC). Технічні можливості та експертиза компанії Expert Petroleum орієнтовані на відповідність поставленим цілям, новітні технології та вдосконалений процес відновлення старих свердловин і покладів у стадії спаду видобутку. Наразі підприємство ефективно управляє видобутком на 25 виснажених родовищах, оперує 1200 свердловин, та щоденно видобуває 8,5 тис. барелів нафтового еквіваленту на день. Має близько 1000 працівників.

Умови проекту PEC 2019

Критерії попередньої кваліфікації PEC 2019

Юридичні аспекти проекту