Нафтогаз ввів в експлуатацію надглибоку газову свердловину

12 жовт. 2020 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз ввів в експлуатацію надглибоку газову свердловину

Група Нафтогаз продовжує розробляти глибокі горизонти українських надр. Компанія завершила буріння чергової надглибокої свердловини №58 на Комишнянському родовищі у Полтавській області. На глибині 6040 м отримано значний приплив вуглеводнів – понад 170 тис. м³ газу на добу.

Комишнянське родовище є складним за геологічною будовою і визначається глибоким заляганням продуктивних горизонтів. Його запаси сягають близько 8 млрд м³ газу. Протягом року компанія завершила буріння трьох глибоких свердловин на родовищі, останньою з яких є експлуатаційна свердловина №58.

«На глибинах більше 5 тис. м Україна має значний потенціал з видобутку вуглеводнів. Тому ми розглядаємо глибокі горизонти як один із стратегічних напрямів для пошуку нових покладів та нарощення запасів газу. Проте буріння свердловин на значних глибинах пов’язане з підвищеними ризиками: як геолого-технічними, так й економічними. Нова свердловина вчергове довела, що спеціалісти Нафтогазу мають необхідний досвід та експертизу для досягнення мети. Разом з тим компанії необхідні стимулюючі рішення з боку держави та інвестиції», – прокоментував Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Буріння свердловини виконували силами власного бурового підрядника «Укрбургаз» із залучення нового бурового верстату китайського виробництва HongHua, придбаного у 2018 році. Швидкість буріння нової свердловини становила більше 830 м/верстато-місяць, завдяки чому її пробурили на 41 добу швидше, ніж планувалося.

Комишнянське родовище перебуває в активній стадії розробки. Наразі вже розпочали буріння ще однієї нової свердловини, в планах на найближчі півроку – ще дві.

Довідково

Комишнянське газоконденсатне родовище розташоване в Миргородському районі Полтавської області. Його відкрили у 1984 році та ввели в експлуатацію в 1995 році.

У 2018 році на родовищі провели сейсморозвідувальні 3D дослідження. Наразі найбільша нафтосервісна компанія Schlumberger здійснює обробку та інтерпретацію отриманих даних.

На даний час на родовищі експлуатується 11 свердловин, добовий відбір з яких становить біля 1 млн м³ газу.