Нафтогаз в І кварталі 2020 року втримав видобуток газу

27 квіт. 2020 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз в І кварталі 2020 року втримав видобуток газу

В умовах кризової ситуації на світовому та українському енергетичних ринках Укргазвидобуванню, що входить в групу Нафтогаз, вдалося вийти на показники видобутку товарного газу на рівні аналогічного періоду минулого року і втримати відхилення в межах мінус 0,4%.

За оперативними даними, обсяг видобутку АТ «Укргазвидобування» за січень-березень 2020 року становить 3,4 млрд м3 природного газу, який був відпущений населенню і ТКЕ.

«Сьогодні видобувна галузь переживає непрості часи. По-перше, через кардинальне скорочення попиту на локальних та міжнародних ринках ціни на нафту і газ знаходяться на рекордно низькому рівні. Для споживачів – це позитивна новина. Проте для видобувних компаній – це скорочення доходів і, як наслідок – згортання інвестицій. По-друге, через пандемію коронавірусу підрядні організації не завжди можуть дотримуватися договірних термінів робіт і поставок. До кінця року ми відчуємо негативний вплив цих факторів на виробничі показники, – повідомив Олександр Романюк, перший заступник генерального директора. – Ми активно працюємо над тим, аби зменшити наслідки кризи. Сервісний контракт, який ми уклали з міжнародною компанією Expert Petroleum, дасть змогу залучити іноземні інвестиції та практики управління виснаженими родовищами вже цього року».

Показники видобутку товарного газу були досягнуті завдяки виконанню виробничої програмі:

  • - введено в експлуатацію 14-ть свердловин;
  • - виконано 158 операцій колтюбінговими установками;
  • - зроблено 29 операцій з ГРП;
  • - виконано 30 операцій з капітального ремонту свердловин.

Компанія продовжує модернізацію наземної інфраструктури, зокрема заплановані проекти переоснащення наявних та будівництва нових УКПГ. Продовжуються спільні проекти з компанією Schlumberger щодо буріння свердловини №888 Шебелинського родовища та Halliburton щодо відновлення роботи свердловин з недіючого фонду, шляхом буріння бічних стовбурів.