Нафтогаз планує отримати перший газ на стратегічних активах у 2022 році, – Олександр Романюк

15 лип. 2021 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз планує отримати перший газ на стратегічних активах у 2022 році, – Олександр Романюк

Нафтогаз розпочав вивчення рельєфу дна у Чорному морі, визначив місце буріння нової свердловини на Юзівській площі та визначив свердловини для відновлення на ділянках в межах угод про розподіл продукції. Про це повідомив директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» Олександр Романюк під час Українського енергетичного форуму.

У межах стратегії розвитку ресурсної бази Нафтогаз розпочав розвідку та розробку на стратегічних ділянках, доступ до яких компанії надав Уряд. Так, у березні поточного року Нафтогаз отримав спецдозволи на 30 ділянок у акваторії Чорного моря, у грудні 2020 року придбав 100% ТОВ «Надра Юзівська», яка є власником ліцензії на Юзівську площу, а також підписав з державою угоди про розподіл продукції на 4 нові ділянки.

«Ми розробили прискорені плани для наших стратегічних активів. Наша мета – скоротити період розвідки нових ділянок до 2-3 років. Наприклад, на Іванівській площі в межах УРП ми плануємо отримати перший газ вже у 2022 році за рахунок відновлення старих свердловин. Для реалізації стратегічних проектів ми залучаємо міжнародних партнерів, з деякими уже підписали меморандуми про взаєморозуміння. Проте успішність такої співпраці залежить від підтримки держави. Є низка регуляторних питань, які потребують вирішення. Це збереження стимулюючої ренти, процедурні питання впровадження УРП та спрощення закупівель», – повідомив Олександр Романюк.

Як повідомлялося раніше, для розвідки ділянок у акваторії Чорного моря Нафтогаз обрав підрядника для виконання 3D сейсміки – норвезьку компанію Petroleum Geo-Services. Вона вже почала підготовчі роботи – дослідження рельєфу морського дна, і найближчими місяцями перейде безпосередньо до геологічних досліджень.

За словами Олександра Романюка, на Юзівській площі компанія планує відновлювати свердловини, що були пробурені 20-60 років назад. Крім того, за результатами аналізу наявних геологічних даних вже визначене місце для спорудження нової свердловини. Її буріння планують розпочати наприкінці поточного року.

У межах угод про розподіл продукції Нафтогаз отримав спецдозволи на нові ділянки та розпочав переобробку та переінтерпретації результатів сейсморозвідувальних робіт 2D минулих років. На початок 2022 року заплановано відновлення раніше пробурених свердловин та буріння нових. Наразі відбувається підготовка до закупівлі послуг з 3D сейсміки.