Нафтогаз діджиталізує нафтогазові родовища

17 груд. 2020 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз діджиталізує нафтогазові родовища

У межах реалізації стратегії з розвитку ресурсної бази і діджиталізації виробничих процесів Група Нафтогаз створила Центр 3D моделювання та візуалізації родовищ у м. Харків. За рівнем технічного забезпечення, кількістю фахівців і обсягом робіт – це унікальний для нафтогазової галузі України центр компетенцій.

Центр розпочав роботу на базі власного науково-дослідного інституту Групи Нафтогаз – УкрНДІгаз. У ньому оснастили робочі місця для команди з понад 50 фахівців з побудови моделей – це найбільша команда такого профілю в країні. Центр обладнали сучасним технічним і програмним забезпеченням для моделювання і візуалізації родовищ.

3D моделі родовищ, які створюють фахівці Центру, дають змогу уточнювати геологічну будову покладів вуглеводнів, підтверджувати їх ресурсний потенціал та планувати програми розробки. Вони дозволяють приймати ефективні управлінські рішення щодо буріння нових свердловин, оптимізації видобутку, реалізації нових інфраструктурних об’єктів.

 «У межах нашої стратегії ми фокусуємося на проєктах, які дадуть нам змогу збільшити ресурсну базу та видобуток у максимально ефективний спосіб. Детальне вивчення покладів дозволяє мінімізувати ризики і заощаджувати кошти. Саме тому ми інвестуємо у розвиток технологій, які дають нам можливість мати найповніші та найактуальніші дані про наші родовища. Створення Центру 3D моделювання систематизує і виводить на новий рівень нашу роботу за цим напрямом, а також слугує фундаментом для масштабної цифровізації усієї функції геології та розробки», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка і Видобування».

Нафтогаз уже має більше 25 тривимірних моделей родовищ, 20 з яких – це постійно діючі 3D гідродинамічні моделі, які забезпечують найточніші прогнози щодо запасів вуглеводнів та процесів у продуктивних пластах.  На завершальні стадії знаходяться ще 5 постійно діючих геолого-технологічних моделей.

Одним із останніх прикладів, як побудова 3D моделі сприяє вирішенню задач компанії, є буріння експлуатаційної свердловини №71 на Гадяцькому родовищі. Місце розташування свердловини обрали за результатами відтворення на моделі динаміки розробки та особливостей дренування запасів. У результаті проведених робіт отримали 95 тис. м3 газу на добу.

Нагадаємо, активне впровадження програми моделювання Нафтогаз розпочав у 2016 році. З того часу 135 співробітників компанії пройшли навчання роботі із сучасними програмними комплексами (Petrel, Eclipse, Techlog) з набором понад 400 функціональних модулів.