Фахівці філії Укргазпромгеофізика вперше в Україні застосували нову технологію

30 лист. 2022 | Категорія: Офіційні
Фахівці філії Укргазпромгеофізика вперше в Україні застосували нову технологію

Фахівці філії Укргазпромгеофізика вперше в Україні застосували нову технологію, щоб виконати надскладну геофізичну операцію.

Технологія називається TLC (Tough Logging Conditions), вона передбачає кріплення збірки з геофізичних приладів до бурового інструменту.

Зазвичай для проведення геофізичних досліджень під час буріння нових свердловин спеціальне обладнання спускають у свердловину на геофізичному кабелі. Проте, на одній з наших свердловин, зважаючи на складні технічні умови, такі роботи неможливо було виконати.

Тож наші колеги, за допомогою TLC технології виконали геофізичні роботи у складних свердловинних умовах на глибині 4300 м. За результатами операції вдалося визначити продуктивні газові горизонти в новій свердловині.

– У геофізиці такі операції вважаються складними. Спуск приладів на буровому інструменті вимагає неабиякої точності та зосередженості, тим більше свердловина, з якою ми працювали, мала значний кут нахилу та відхід від проекції гирла, що значно ускладнювало виконання робіт. Будь-яка похибка під час спуску чи неправильне кріплення приладів могло призвести до їх втрати. Спільна команда буровиків та геофізиків завдяки злагодженій роботі виконала цю операцію безаварійно. У нашої компанії багато складних свердловин, тому ми плануємо масштабувати операції такої складності. Наші фахівці постійно вдосконалюють свої навички та проходять навчання роботі із сучасними геофізичними приладами, – повідомив Юрій Кальмук, начальник геофізичного управління «Укргазпромгеофізика».