Експертна рада розглянула стратегічні проекти Нафтогазу та виробничі показники з видобутку газу

17 вер. 2021 | Категорія: Офіційні
Експертна рада розглянула стратегічні проекти Нафтогазу та виробничі показники з видобутку газу

Статус реалізації стратегічних проектів із нарощування ресурсної бази та проміжні результати виробничої діяльності 2021-го року – ці теми стали предметом обговорення Експертної ради дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування», до якої входить 11 видатних вчених і практиків газовидобування України.

На черговому засіданні досвідчені експерти разом із ключовими керівниками компанії детально розглянули, як просувається реалізація проектів із розвідки вуглеводнів та/або підготовчі роботи до виробничих операцій на Юзівській площі, нових ділянках у межах угод про розподіл продукції (УРП) та ділянках Чорного моря.

«Завдяки, в тому числі, участі Експертної ради, цього року Нафтогаз отримав спеціальні дозволи на нові перспективні площі, що збільшили наш ресурсний потенціал майже у 5 разів. У стислі терміни ми сформували проектні команди та розпочали роботу на цих активах. Загальна практика – від початку проектів до отримання першого газу потрібно не менше 2-3-х років на суходолі та 5-7 років на морі. Але ми намагаємося максимально скоротити ці терміни, зважаючи на важливість збільшення видобутку українського газу для країни», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Водночас компанія продовжує працювати над збільшенням ресурсної бази на активах, які й раніше були на її балансі. Так, відповідно до представлених даних у ІІ кварталі 2021 року геологи дивізіону захистили додаткові ресурси категорії C та U. Перші вдалося збільшити на 28%, другі – на 26%.

Експерти також розглянули проміжні виробничі результати та плани з видобутку до кінця 2021 року. За 8 місяців 2021 року компанія видобула на 5,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року, через пришвидшення базового падіння, зміщення термінів введення в експлуатацію компресорних станцій на виснажених родовищах і недоотримання газу від сервісних операцій.

Також обговорили проблемні питання, що не сприяють виробництву, серед яких: спрощення процедури закупівель товарів і послуг, внесення змін до Кодексу ГТС із метою стимулювання власного видобутку, розв’язання питання модернізації Правил безпеки в нафтогазовій галузі.

У засіданні Експертної ради взяв участь Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України», який зазначив:

«Залучення зовнішньої експертизи та багаторічного досвіду, який є у членів Експертної ради, – саме те, що сьогодні потрібно нашій компанії. Це допомагає не лише розв’язувати непрості, нерідко кризові питання, але й також підвищувати кваліфікацію наших співробітників, розширювати горизонти та дивитися на свою роботу під новим кутом. Я щиро вдячний учасникам Експертної ради за допомогу в цьому і сподіваюся, що разом нам вдасться перейти від падіння видобутку до його зростання».

Члени Експертної ради привітали у своїх лавах нового учасника – вперше у засіданні взяв участь Юрій Фесенко, який до червня 2021 року протягом багатьох років обіймав посаду керівника ГПУ «Шебелинкагазвидобування». Також хвилиною мовчання вшанували пам’ять Ігоря Івановича Музичка, який навесні цього року пішов із життя.