Через бездіяльність Державної служби геології та надр Україна може втратити 3 млрд куб. м газу на рік та більше 28 млрд грн бюджетних коштів

31 серп. 2017 | Категорія: Офіційні
Через бездіяльність Державної служби геології та надр Україна може втратити 3 млрд куб. м газу на рік та більше 28 млрд грн бюджетних коштів

Через бездіяльність Державної служби геології та надр щодо продовження ПАТ «Укргазвидобування» спеціальних дозволів напередодні опалювального сезону компанія опинилася під загрозою втрати близько 3 млрд куб. м річного видобутку газу, а держава – більше 28 млрд грн бюджетних коштів.

Укргазвидобування звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовами про бездіяльність нового керівництва Державної служби геології та надр.

У процесі отримання та продовження строку дії спеціальних дозволів на користування старими родовищами Товариство зіштовхнулося із проблемами затримання видачі бланків спецдозволів, розгляду пакетів матеріалів та прийняття рішень щодо надання та продовження строку дії дозволів.

Тому Товариство вже більше трьох місяців не може отримати документи, які б підтверджували перед третіми особами право ПАТ «Укргазвидобування» на здійснення видобутку на діючих родовищах.

Внаслідок цього Державною службою України з питань праці були подані п’ять позовів до ПАТ «Укргазвидобування» про зупинення діяльності з видобутку у зв’язку з відсутністю бланків спецдозволів, які повинна видати Державна служба з геології та надр.     

Компанія звертає особливу увагу на те, що у жовтні 2017 року закінчується строк дії спеціального дозволу на користування надрами одного з найбільших в Україні газоконденсатних родовищ – Шебелинського, розробкою якого Укргазвидобування займається ще з 50-х років минулого століття.

Загалом під загрозою втрати – більше 3 млрд кубометрів річного видобутку природного газу, на розвиток якого держава за багато років спрямувала мільярдні кошти. Для державного бюджету – це втрата понад 11 млрд грн рентних платежів, які компанія сплачує за видобуток блакитного палива.  Додатково держава понесе витрати на збільшення закупівлі імпортного газу, що може коштувати близько 650 млн дол. США (близько 17 млрд грн).

Укргазвидобування наголошує, що подальше затягування Державною службою геології та надр процедур ставить під загрозу забезпечення населення газом та створює умови для соціальної та політичної дестабілізації в Україні.

Слід зазначити, що ПАТ «Укргазвидобування» зі свого боку зробило усе, щоб врегулювати проблемні питання у досудовому порядку. Однак тимчасово виконуючий обов’язки керівника служби Олег Кирилюк проігнорував усі звернення компанії.

Позов – це надзвичайний захід, що є реакцією компанії на безпрецедентну бездіяльність керівництва Державної служби геології та надр.    

Довідково

ПАТ «Укргазвидобування» виконує урядову програму зі збільшення видобутку українського газу. Так, з початку 2017 року (станом на 17 серпня) компанія збільшила видобуток природного газу, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, на 300 млн куб. м – до 9,45 млрд куб. м.

Водночас 300 млн кубометрів – це перевищення обсягу нарощування видобутку газу за весь 2016 рік більш ніж у чотири рази.

Добовий видобуток газу продовжує триматися на максимальних за останні п’ять років показниках – 42 млн куб. м.