Про компанію

Україна і її роль на європейському газовому ринку

Україна відіграє важливу роль на європейському газовому ринку.

 • - Через Україну проходить основний транзитний обсяг російського газу до ЄС.
 • - Україна є №1 в Європі за потужністю підземних сховищ газу.
 • - Україна - № 2 за доведеними запасами природного газу.
 • - Україна - № 4 за обсягом видобутку газу в Європі.

Про компанію

АТ «Укргазвидобування» є найбільшою газовидобувною компанією у Центральній і Східній Європі. В Україні це – великий гравець, що видобуває 73% природного газу та спеціалізується на виробництві газового конденсату. 

АТ «Укргазвидобування» – 100% дочірнє підприємство НАК «Нафтогаз України». У 2020 році компанія забезпечила видобуток 13,45 млрд м3 товарного газу, який був відпущений населенню і ТКЕ. АТ «Укргазвидобування» об'єднує активи різних дивізіонів Групи Нафтогаз. До дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» входять три газопромислові управління «Львівгазвидобування», «Полтавагазвидобування», «Шебелинкагазвидобування» та науково-дослідний інститут УкНДІгаз. До дивізіону «Нафтогаз Технічне забезпечення» входять сервісні філії БУ «Укрбургаз», УГВ-Сервіс, Укргазпромгеофізика, САРС «Лікво» та Укргазспецбудмонтаж. Дивізіон «Нафтогаз Нафта» має у своєму складі Управління з переробки газу та газового конденсату.

Ключові результати 2020 року:

 • – Покращення показників безпеки виробництва, 0 летальних випадків у 2020 році
 • – Видобуток комерційного обсягу газу: 13,45 млрд м³ (на 2% більше плану, на 1% нижче за показник 2019 року)
 • – Введення в експлуатацію 41-ї нової свердловини. Середній дебіт нових свердловин виріс на 14% у порівнянні з 2019 роком
 • – Відкриття 2-х нових родовищЖемчужного та Північно-Кузьмичівського
 • – Роботи з модернізації ключових об’єктів наземної інфраструктури: Червонодонецька, Яблунівська, Хрестищенська ДКС, з загальними інвестиціями $125 млн
 • – Завершення буріння глибокої свердловини №888 Шебелинського родовища, триває її випробування і освоєння
 • – Початок партнерства з міжнародною компанією Expert Petroleum з інтенсифікації видобутку на 13-ти виснажених родовищах Західної України (у межах Product Enhancement Contract)
 • – Створення унікального для України Центру 3D моделювання родовищ, який сприятиме підвищенню ефективності планування та розробки вуглеводневих покладів

АТ «Укргазвидобування» веде розробку газових, нафтогазових і нафтогазоконденсатних родовищ в Харківській, Полтавській, Сумській, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Волинській областях. Геологорозвідувальні роботи компанії з пошуку нових родовищ вуглеводнів ведуться в Дніпровсько-Донецькій западині, у Карпатському регіоні.

У 2020 році компанія отримала нові ресурсні можливості - шельф, Юзівка, 4-ри ділянки УРП та розпочала реалізацію нової стратегії розвитку ресурсної бази Нафтогазу, метою якої є збільшення вдвічі запасів газу впродовж наступних 10 років.

На базі науково-дослідного інституту УкрНДІгаз у 2020 році було відкрито центр 3D моделювання та візуалізації родовищ. Це надсучасний центр компетенцій, унікальний, для нафтогазової галузі України. На базі центру створено 25 тривимірних моделей родовищ та відбувається розробка над 5-ти нових 3D моделей для ключових родовищ Нафтогазу.

Філією АТ «Укргазвидобування» є БУ «Укрбургаз» – найбільше бурове підприємство в Україні. Чотири відділення бурових робіт, відділення технологічного транспорту та спецтехніки, що входять до складу філії, виконують повний спектр робіт з будівництва свердловин. 

АТ «Укргазвидобування» володіє мережею із 19 АЗС у Харківській області. Загальний обсяг переробки Шебелинського НПЗ у 2020 році склав 446 тис. тонн сировини. Понад 90% сировини, що надходила в переробку – власного видобутку. Обсяг випуску готової продукції для споживачів склав: 140 тис. тонн бензинів, 75 тис. тонн дизпалива, 144 тис. тонн скрапленого газу.