Кадрова політика

На підприємствах Групи Нафтогаз працює понад 50 тис. працівників. У тому числі, у видобуванні газу задіяно близько 18 тис. людей (Укргазвидобування). Серед державних компаній України Група Нафтогаз – третя за кількістю працівників.

Компанія є найпривабливішим національним роботодавцем України, відповідно до дослідження Randstad Employer Brand Research 2020 та одним із ТОП-20 найкращих компаній-роботодавців за версією HR-рейтингу журналу Бізнес.


Нафтогаз забезпечує високі стандарти соціального забезпечення.

Нафтогаз у період пандемії коронавірусу дбає про безпеку своїх працівників. Компанія створила необхідні умови для мінімізації ризиків. З початку карантину Укргазвидобування спрямувало десятки мільйонів гривень для забезпечення співробітників необхідними засобами захисту. В умовах віддаленої роботи для співробітників компанії створили онлайн платформу для дистанційного навчання.

На початку 2022 року в компанії почала діяти корпоративна програма добровільного медичного страхування для працівників. Програма розповсюджується на всіх без винятку працівників, незалежно від підрозділу та займаної посади. Перелік послуг включає широкі можливості для амбулаторного та стаціонарного лікування, швидкої медичної допомоги, медикаментозного забезпечення, проходження профілактичних оглядів тощо.


Укргазвидобування постійно інвестує в навчання співробітників та розвиток професійної освіти.

За рік в компанії проводиться понад 14 тис. навчань, серед яких навчання із залученням зовнішніх провайдерів та внутрішніх тренерів та підвищення кваліфікації за професією на власній базі компанії. Майже 11 тис. працівників компанії пройшли тренінги й підвищили свою кваліфікацію у 2019 році.

В Укргазвидобуванні впроваджено 5 електронних курсів, запущено в роботу Інститут внутрішніх тренерів.

До навчання Укргазвидобування залучає міжнародні компанії:

  • тренінги з буріння у співпраці з NExT (тренінгова компанія групи  Schlumberger),
  • навчання безпеці праці компанією Nabors (Дубаї),
  • співпраця з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (міжнародна IWCF сертифікація),
  • навчання культурі LEAN (бережливе виробництво).

У 2020 році освітній проект Нафтогазу «Школа буріння» став найкращим серед проектів з навчання та розвитку і отримав премію Премія HR-бренд Україна.

Група Нафтогаз зацікавлена у підвищенні якості професійної освіти, тому інвестує кошти у розвиток профільних навчальних закладів. 17 вищих навчальних закладів та 5 середньо-спеціальних навчальних закладів, провідні бізнес-школи та тренінгові компанії залучені до різних форм співпраці з підприємствами Групи.

Укргазвидобування профінансувало створення лабораторії 3D-візуалізації та 3D-моделювання видобувних процесів у Полтавському національному технічному університеті.

Укргазвидобування започаткувало освітню платформу DEEP, яка надає безкоштовні можливості розвитку для молодих фахівців та студентів.