Шебелинському заводу – 60!

60 років досвіду, розвитку, інновацій

Історія Шебелинського НПЗ нараховує вже шість десятків років – непростих, успішних, поворотних, трудових років. Поява Шебелинського ВПГКН свого часу символізувала нову епоху розвитку промисловості України. Так само, як поява на ринку сучасного автомобільного пального марки Šhebel ознаменувала справжнє відродження галузі та підтвердження того, що вітчизняний продукт може і повинен мати європейську якість.

Веб-сайт Shebel: https://shebel.ua/

Сторінки історії заводу

Від родовища – до ГПЗ

В середині ХХ сторіччя Україна була одним із головних газо- та нафтовидобувних центрів не лише СРСР, але й усієї Європи. Особливо ж із відкриттям у 1950 році унікального Шебелинського газоконденсатного родовища, на якому початкові запаси лише природного газу становили 650 (!) млрд кубометрів. Для порівняння – сьогодні річна потреба України у цьому виді палива перебуває в межах 30 млрд кубометрів.

Невдовзі після відкриття розпочалося активне освоєння унікального родовища. У 1956 році була створена база зі стабілізації конденсату, який отримувався під час видобутку природного газу. Це підприємство стало основою майбутнього потужного комплексу. Перша черга відділення, у яку входила газофракціонуюча установка № 1 потужністю 100 тис. тон/рік із допоміжними підрозділами запрацювала в 1960 році. Тут перероблявся газовий конденсат Шебелинського газового промислу. Оскільки у регіоні було відкрито нові родовища вуглеводнів, вже у 1970 році була введена в експлуатацію газофракціонуюча установка № 2 (потужністю 200 тис. тон на рік) із розширенням допоміжних підрозділів.

З тих часів регіон Шебелинка перетворився на один із символів потужної промисловості УРСР, а видобутий тут природний газ та продукти переробки газоконденсату постачалися до багатьох міст і регіонів СРСР. Було споруджено новий газопровід Шебелинка-Дніпропетровськ-Одеса. При цьому якість українського блакитного палива вважалася еталонною.

Перші літри дизпалива та бензину

В 1980-х роках в Шебелинці було здійснено першу масштабну реконструкцію підприємства, яку завершили у 1989 році. Завдяки цьому було збільшено потужність газофракціонуючих установок до 460 тис. тон на рік. Тоді ж на Шебелинському ГПЗ було розпочато випуск дизельного пального.

Після здобуття Україною незалежності у 1991 році більшість вітчизняних підприємств було змушено шукати нові шляхи роботи на ринку. Криза вдарила по усіх галузях, однак, незважаючи на це, Шебелинський ВПГКН знаходить можливості для розвитку. Так, у 1996 році було реконструйовано обидві газофракціонуючі установки, а їх сукупна потужність переробки сировини сягнула 600 тис/тон на рік.

У 1998 році завод розпочинає виробництво бензину. У цьому ж році за ліцензією всесвітньовідомої компанії UOP була побудована і виведена на проектну потужність Установка каталітичного риформінгу (УКР) зі стаціонарним шаром каталізатора даної компанії. Це дало змогу випускати до 300 тис. т/рік. прямогонного бензину.

Шебелинський ГПЗ стає Shebel: акцент на якість та світові стандарти

Початок 2000-их став періодом тотального занепаду української нафтопереробної галузі в цілому, коли один за одним закривалися навіть потужні НПЗ-гіганти, і шанси вижити у маленького державного підприємства були мізерні. Однак завод не тільки вижив, але й продемонстрував упевнений розвиток. 

У 2015-2017 роках на заводі було реалізовано наймасштабнішу за останні 20 років модернізацію, завдяки чому було зупинено спад виробництва, і, головне, - підприємству вдалося здійснити поетапний перехід від випуску продукції стандарту Євро 2 на випуск продукції виключно стандарту Євро 5.

З 2018 року продукція заводу реалізується під брендом Shebel.

Бензини Šhebel 92, Šhebel 95, дизельне пальне Šhebel ДП (літнє та зимове),  Šhebel ДП Арктика та скраплений газ Šhebel LPG повністю відповідають світовим стандартам якості та екологічності і упевнено здобувають прихильність споживачів.

Де придбати продукцію Shebel: http://ugv.com.ua/uk/page/pererobka-i-realizacia

Shebel в соцмережах: https://www.facebook.com/Shebel.fuel/

Веб-сайт Shebel: https://shebel.ua/