Stop Fake

Розвінчуємо міфи про шкоду від газовидобутку
FALSE: УКРГАЗВИДОБУВАННЯ ЗАКУПОВУЄ ТЕРМОЧАШКИ ЗА ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
TRUE: АТ «Укргазвидобування» розмістило тендер у системі «ProZorro» на закупівлю 17 «термочашок» з очікуваною вартістю 1,35 млн грн. Йдеться про технологічне обладнання, призначене для температурного контролю бурового розчину під час проведення досліджень зміни гірських порід.
Oct 3, 2023
FALSE: СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ – НЕБЕЗПЕЧНИЙ
TRUE: Сланцевий газ – це такий самий газ, як і традиційний. Це суміш метану 96-98%, етану – до 2% та інших газів – до 2%, яким українці користуються вдома. Різниця полягає тільки в типі породи, з якої його видобувають, і технологіях для його промислового видобування.
May 17, 2017
FALSE: ГІДРОРОЗРИВ ПЛАСТА – ЦЕ ВИБУХИ ПІД ЗЕМЛЮ
TRUE: Гідравлічний розрив пласта – це процес закачування рідини в пласт, де залягає газ, під високим тиском. В породі утворюються мікротріщини, до яких потрапляє рідина та буквально виштовхує газ до свердловини. Тобто ніяких вибухів не відбувається.
May 17, 2017
FALSE: ГАЗОВИДОБУТОК ВПЛИВАЄ НА ЯКІСТЬ ВОДИ
TRUE: Видобуток газу – закритий технологічний процес, що унеможливлює потрапляння газу в ґрунт, воду чи повітря. Але мешканці сіл скаржаться, що колодязі й криниці міліють, а то й зовсім висихають. Вони вважають, що це через видобуток газу. Але це міф, який легко спростувати.
May 17, 2017
FALSE: ГАЗОВИДОБУТОК ЗАБРУДНЮЄ ҐРУНТИ ТА ПРИЗВОДИТЬ ДО ЙОГО ОБВАЛУ
TRUE: Перед початком буріння кожної свердловини родючий шар ґрунту знімають для рекультивації. Його зберігають окремо, доки не завершиться буріння. Цей ґрунт досліджують на родючість до початку робіт та після їхнього завершення. Офіційні дані про це зберігають у контролюючих органах.
May 17, 2017
FALSE: УКРАЇНІ НЕ ПОТРІБНО ВИДОБУВАТИ СВІЙ ГАЗ, ОСКІЛЬКИ ЙОГО МОЖНА КУПИТИ ЗА КОРДОНОМ
TRUE: В Україні газ видобувають ще з першої половини минулого століття. У 1970-х роках був пік видобутку, тоді з наших родовищ видобувалимайже 70 млрд куб. м газу. Після відновлення незалежності в 1991 році рівень видобутку впав, відповідно Україна мала закуповувати газ в Російській Федерації.
May 17, 2017
FALSE: ЧЕРЕЗ ГАЗОВИДОБУТОК ПЕРЕСТАНУТЬ ПРИЇЖДЖАТИ ТУРИСТИ
TRUE: Існує думка, що промисловість заважає розвиватися туризму та зеленим зонам, але сучасні технології дозволяють співіснувати цим двом галузям на одній території та навіть доповнювати одна одну.
May 17, 2017