Українські виробники нафтопродуктів просять уряд розслідувати антиконкурентні дії російських виробників пального

22 січ. 2020 | Категорія: Офіційні
Українські виробники нафтопродуктів просять уряд розслідувати антиконкурентні дії російських виробників пального

Провідні українські виробники нафтопродуктів – Укртатнафта, Укрнафта та Укргазвидобування, керуючись Законом України «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту» та нормами Світової Організації Торгівлі, повідомили Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про антиконкурентні дії при поставках в Україну російського дизпалива та скрапленого газу.

Така ситуація виникла через порушення правил міжнародної торгівлі російськими виробниками нафтопродуктів, а саме через субсидування цих підприємств з бюджету РФ за схемою повернення акцизів при експорті нафтопродуктів, що є порушенням норм СОТ та є підставою для застосовування компенсаційних заходів.

На сьогодні це гальмує розвиток справедливої конкуренції і ставить під загрозу подальше існування вітчизняних нафтопереробних підприємств та ефективність інвестицій в них.

Частка російських нафтопродуктів в загальному імпорті на ринку дизпалива досягла 47%, на ринку скрапленого газу – 55%. Водночас значно скоротилася частка поставок таких видів моторних палив з інших країн (Білорусь, Литва, Польща) та частка внутрішніх поставок.

У зв’язку з цим, українські виробники просять підтримки з боку держави та ініціюють порушення компенсаційного розслідування з метою застосування компенсаційних заходів щодо імпорту в Україну дизельного пального та скрапленого газу російського походження у вигляді введення додаткових мит на субсидований імпорт за ставкою 8,46%.

Введення компенсаційних заходів та наявність захищеного державою ринку дозволить створити відповідні умови для подальшої модернізації та нарощування обсягів переробки вітчизняними виробниками. Також це дозволить збільшити ВВП України за рахунок збільшення вітчизняного виробництва нафтопродуктів і створення робочих місць, диверсифікувати джерела постачання нафтопродуктів, та зменшити вплив імпортерів на внутрішній ринок України.

Скорочення залежності від поставок російських нафтопродуктів сприятиме виконанню доручення Кабінету міністрів України в рамках затвердженого Указом Президента 874/2019 від 02.12.2019 р. рішення РНБО, яким передбачено ‪до 01.07.2020 року реалізувати заходи з диверсифікації поставок нафтопродуктів (з одного джерела не більше 30%).