ПАТ «Укргазвидобування» (далі – Товариство) усвідомлює своє стратегічне значення у реалізації Концепції розвитку нафтогазової галузі, затвердженої Кабінетом міністрів України, та активно впроваджує її. У 2017 році Товариство збільшило власний видобуток до 15,25 млрд м3 (+4,4% до 2016 року) та має амбітні цілі з нарощування власного видобутку у 2018 році. Водночас Товариство розуміє важливість нарощування видобутку іншими компаніями галузі для виконання Концепції та забезпечення енергонезалежності України.
Згідно з чинним законодавством здійснювати діяльність з видобутку корисних копалин можуть виключно компанії, які мають спеціальний дозвіл на користування відповідною ділянкою.
На сьогодні у власності Товариства знаходиться досить багато ліквідованих і законсервованих свердловин, буріння деяких, зокрема, проводили ще за радянських часів. При цьому, зазначені свердловини перебувають на ділянках надр, спецдозволи на користування за якими належать іншим компаніям. Відповідно, з цих свердловин Товариство не може видобувати вуглеводні.
Тому, з метою нарощування видобутку іншими компаніями, Товариство в рамках чинного законодавства розпочинає проект щодо залучення потенційних партнерів для відновлення власних свердловин, що знаходяться на ділянках надр, спецдозволи на користування за якими належать іншим компаніям.
Товариство пропонує компаніям-власницям спеціальних дозволів на користування надрами в межах ділянок надр, на яких розташовані дані свердловини, розглянути можливість співпраці щодо відновлення 268 ліквідованих та 38 законсервованих свердловин. З переліком свердловин, запропонованих в межах співпраці, можна ознайомитися за посиланнями: ліквідовані свердловини, законсервовані свердловини.
Обов’язковою умовою співпраці з відновлення ліквідованих чи законсервованих свердловин є проходження процедури перевірки (комплаенс) Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».
Товариство розробило та пропонує потенційно зацікавленим партнерам такий механізм співпраці та розподілу прибутку. Згідно з механізмом партнер, який є власником спеціального дозволу на користування надрами, власними силами та за власний рахунок відновлює свердловини Товариства на своїх ділянках. За умови успішного відновлення свердловини Товариство отримуватиме частину прибутку у формі оплати послуг із видобутку та подачі вуглеводневої сировини, наданих партнеру.
Обов’язок щодо сплати рентних платежів за користування надрами покладається на власника спеціального дозволу та здійснюється відповідно до Податкового кодексу України.
Запропоновані фінансові умови співпраці передбачають розподіл прибутку з кожної одиниці видобутої товарної вуглеводневої сировини. Партнер на щомісячній основі сплачує на користь Товариства фіксовану вартість, що коригується відповідно до зміни цін порівняно з ціною грудня 2017 року.
Проте очікується, що діяльність, пов’язана із забезпеченням видобутку, підтримкою свердловини у робочому стані, проведенням обслуговуючих і ремонтних робіт на свердловині та/або супутньому обладнанні, здійснюватиметься виключно силами та за кошт потенційних партнерів.
Базові умови оплати на основі рівня цін вуглеводнів у грудні 2017 року наведено у таблиці нижче (без ПДВ).
Глибина покладів |
Природний газ |
Конденсат |
Нафта |
< 5 000 метрів |
1 610 грн / тис м3 |
5 018 грн / т |
4 854 грн / т |
> 5 000 метрів |
2 124 грн / тис м3 |
6 574 грн / т |
5 827 грн / т |
Прохання потенційно зацікавленим партнерам направити офіційні листи за наступною адресою: м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, ПАТ «Укргазвидобування», відповідальний – Ячечак Іван Романович. У офіційних листах необхідно зазначити свердловини-кандидати, щодо яких партнери бачать потенціал для відновлення та які знаходяться на ділянках, за якими партнери володіють правом користування. Кінцевий термін отримання пропозицій – 01.05.2018 року.
Після отримання офіційних листів Товариство розпочне укладання угод про захист комерційної таємниці із потенційними партнерами, консультації щодо дослідження свердловин-кандидатів на основі наявної у Товаристві інформації та укладання договорів про відновлення свердловин із дотриманням затверджених у Товаристві внутрішніх документів.