Укргазвидобування вперше закупило стратегічну сировину через електронні торги

21 вер. 2017 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування вперше закупило стратегічну сировину через електронні торги

ПАТ «Укргазвидобування» вперше через електронні торги на «Український енергетичній біржі» закупило стратегічну для видобутку природного газу сировину – метанол.

На перших електронних біржових торгах на «Українській енергетичній біржі» (УЕБ) Товариство купило  9 тис. т метанолу технічної марки «А» (весь запланований до закупівлі об’єм сировини).

Термін постачання – протягом 4-х місяців з жовтня 2017 року по січень 2018 року.

«Уперше ми спробували використати успішний досвід біржової торгівлі нафтопродуктами щодо стратегічної для видобутку газу сировини – метанолу. Такий підхід до закупівлі сировини підвищить надійність та безперебійність поставок, а також забезпечить максимальну прозорість ціноутворення через ринкові механізми», – зазначив директор з комерційних питань ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

Довідково

У липні 2017 року Укргазвидобування оголосило передкваліфікацію контрагентів для участі в аукціоні щодо закупівлі метанолу. Передкваліфікація включала пропозиції щодо базисів постачання, обсягів, умов оплати та формульного ціноутворення.

Метанол широко використовується в газовій промисловості з метою боротьби та попередження гідратоутворення в газопроводах при видобутку і транспортуванні природного і попутного газів, для випробування нових свердловин і свердловин після капітального ремонту і частково для осушення природного газу. У нафтовидобувної промисловості метанол широкого застосування не має, оскільки видобуток нафтового попутного газу здійснюється в значно менших обсягах, ніж видобуток природного газу. Крім того, попутний нафтовий газ транспортується на короткі відстані, підземне зберігання не ведеться, в даному випадку широко використовуються гликоли.