ПАТ «Укргазвидобування» запрошує взяти участь у конкурсі на впровадження системи «віртуальних газопроводів»

1 вер. 2017 | Категорія: Офіційні
ПАТ «Укргазвидобування» запрошує взяти участь у конкурсі на впровадження системи «віртуальних газопроводів»

З метою нарощування видобутку природного газу на родовищах ПАТ «Укргазвидобування», а також для забезпечення розробки перспективних родовищ Товариство розглядає можливість впровадження технології «віртуальних газопроводів» для дослідно-промислової експлуатації Лютнянського (Закарпатська область) та Святогірського (Харківська область) газоконденсатних родовищ. Враховуючи, що вищезгадані родовища розташовані у місцевості, яка суттєво віддалена від наявної системи міжпромислових та магістральних газопроводів, а також фактичну відсутність у регіоні об’єктів нафтогазоконденсатної інфраструктури, існує необхідність розгляду альтернативних технологій для збору та підготовки вуглеводневої продукції. Такою альтернативою можуть бути технології «віртуальних газопроводів», які є злагодженою системою підготовки, зберігання та транспортування газу.

ПАТ «Укргазвидобування» в якості системи «віртуальних газопроводів» розглядає установки з виробництва стисненого/зрідженого газу (CNG/LNG) з подальшим застосуванням автомобільних цистерн для транспортування блакитного палива.

Наразі Товариство планує «пілотні проекти» запровадження цієї технології на Лютнянському та Святогірському родовищах, а у разі отримання позитивного результату буде розглянуто перспективу застосування даної технології на інших родовищах.

Враховуючи викладене вище, ПАТ «Укргазвидобування» запрошує зацікавлених потенційних контрагентів взяти участь у реалізації  проекту з впровадження системи «віртуальних газопроводів». Товариство зацікавлене в отриманні послуг з оренди (лізингу) обладнання, необхідного для реалізації технології «віртуальних газопроводів» на власних родовищах, але також готове розглянути інші варіанти.

Для отримання детальної технічної інформації та заповнення опитувальних листів просимо звертатися до департаменту наземної інфраструктури: тел.: (044) 461-25-54;

контактна особа: Мачужак Євген Михайлович, начальник відділу збору підготовки та транспортування вуглеводнів, e-mail: yevhen.machuzhak@ugv.com.ua

 

Довідково

«Віртуальний газопровід» – це злагоджена система підготовки, транспортування та зберігання газу у стисненому або зрідженому стані. Цей метод дозволяє газифікувати віддалені населені пункти або забезпечити паливом обладнання з двигунами внутрішнього згоряння (за відсутності можливості чи економічної недоцільності прокладати газопровід).

Шлях газу до споживача такий: на родовищі газ збирають, готують та зріджують (або стискають) перед завантаженням до автомобіля. Потім зріджений (стиснутий) газ транспортують газовозами до місця споживання. На місці споживання зріджений (стиснений) газ регазифікують і спрямовують споживачеві через місцеві газорозподільчі мережі. Застосовуючи технологію зрідження, об’єм газу можна зменшити у 600 разів, при використанні технології стиснення об’єм блакитного палива можна зменшити у 250 разів.