Нафтогаз запустив у роботу перше родовище газу щільних порід

14 січ. 2021 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз запустив у роботу перше родовище газу щільних порід

Група Нафтогаз запустила в дослідно-промислову розробку перше родовище газу щільних порід (центрально-басейнового типу) – Святогірське. Сьогодні компанія розпочала подачу у систему магістральних газопроводів видобутого на цій ділянці природного газу.

Святогірське родовище, що знаходиться в центрі Юзівської ділянки, є пілотним проєктом у межах стратегічного напряму Нафтогазу з освоєння покладів газу щільних порід.

«Дослідно-промислова розробка Святогірського родовища – це також важливий крок на шляху до якнайшвидшого початку освоєння  Юзівської ділянки. Створена інфраструктура може і буде використовуватися для підготовки та подачі в систему газу з її свердловин», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Початок роботи Святогірського родовища став можливим після завершення будівництва сучасної інфраструктури: установки комплексної підготовки газу (УКПГ) з максимальною добовою продуктивністю 1 млн куб. м газу, а також газопроводу довжиною 26 кілометрів.

Наразі до нової інфраструктури уже під’єднали три пошуково-розвідувальні свердловини. Для отримання газу з них Нафтогаз залучив новітні технології і фахівців міжнародного рівня.

Для подальшого розкриття потенціалу родовища компанія провела широкоазимутальні 3D-сейсмічні дослідження. Наразі, з використанням цих даних, ведеться буріння ще однієї свердловини у так званий «sweet spot» – місце найбільш можливої концентрації газу. За результатами буде прийматися рішення щодо подальшої програми освоєння родовища.

Довідково

Газ щільних порід знаходиться в гірських породах з низькою проникністю, таких як щільні пісковики та вапняки. Це означає, що його важче підняти на поверхню, ніж традиційний газ.