Нафтогаз відкрив нове родовище з перспективними запасами і ресурсами газу 2 млрд м³

22 груд. 2020 | Категорія: Офіційні
Нафтогаз відкрив нове родовище з перспективними запасами і ресурсами газу 2 млрд м³

Нафтогаз продовжує активне освоєння нових нафтогазових ділянок, отриманих від держави у попередні роки. На одній із них, у Полтавській області, компанія відкрила нове перспективне родовище – Жемчужне.

Відкриття родовища стало можливим завдяки розвідувальним роботам у складних геологічних умовах на значних глибинах – більше 6 000 м. За їх результатами компанія пробурила пошукову свердловину, яка підтвердила газові поклади і дала промисловий приплив газу – майже 100 тис. куб. м на добу.

Розвідані запаси Жемчужного родовища становлять 200 млн куб. м газу, а перспективні запаси і ресурси – понад 2 млрд куб. м³. Загальна площа нового родовища становить 213 кв. км, в його межах виділено 5 газонасичених горизонтів.

«Геологічне вивчення нових ділянок і відкриття нових родовищ на них – це сьогодні завдання №1 для Нафтогазу. Лише так ми зможемо наростити ресурсну базу, а значить – стабілізувати видобування газу в Україні. Наразі Нафтогаз активно працює з усіма новими перспективними площами, які є в портфелі компанії. Відкриття Жемчужного родовища, яке велося в дуже непростих умовах, – тому підтвердження. Та лише наявних у компанії ділянок недостатньо для того, щоб кардинально змінити ситуацію. Потрібно якнайшвидше вирішити питання з вивченням найбільших площ на суші і морі, які мають значний ресурсний потенціал і досі не розробляються. Це треба змінювати. Нафтогаз, маючи великий досвід і експертизу роботи із новими складними активами, готовий проводити роботи в найкоротші терміни», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Свердловину глибиною 6 150 м бурили фахівці власного бурового підрозділу «Укрбургаз». На ній вперше випробували новий буровий верстат виробництва Bentec.

Для деталізації геологічної будови Жемчужного родовища і визначення оптимальних місць для буріння нових свердловин компанія планує розпочати проведення 3D-сейсміки.

Нагадаємо, що в кінці листопада Уряд надав Нафтогазу право на розвідку ділянок на українській частині Чорноморського шельфу. Вже у 2021 році Нафтогаз планує почати розвідувальні роботи на морі, за умови оперативного проходження дозвільних процедур.