Укргазвидобування відновлює видобування вуглеводнів на звільнених територіях

28 окт. 2022 г. | Категория: Официальные
Укргазвидобування відновлює видобування вуглеводнів на звільнених територіях

 

Працівники АТ «Укргазвидобування» відновили роботу декількох інфраструктурних об’єктів на деокупованій території України, і готуються до запуску інших. Результатом стане додатковий видобуток близько 500 тис. куб. м природного газу на добу. 

З перших днів повномасштабного військового вторгнення частина об’єктів компанії опинилися на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій. Значну кількість свердловин, інфраструктурних об’єктів та обладнання було пошкоджено, зруйновано або ж їх діяльність довелося обмежити чи повністю зупинити. 

Паралельно з успіхами військових, Укргазвидобування ще навесні розпочало відновлення діяльності у наближених до фронту районах, нерідко в умовах обстрілів і бомбардувань. 

Восени компанія почала отримувати доступ до своїх об’єктів на деокупованих територіях і зараз відновлює їх роботу, як тільки це стає можливим з безпекової і технічної точок зору. 

«Завдяки військовим, кількість родовищ, які перебувають під окупацією або в зоні активних бойових дій, уже значно зменшилася. Ми поступово отримуємо доступ до свердловин, об’єктів інфраструктури та обладнання. Після розмінування проводимо ремонтні роботи та запускаємо їх в експлуатацію. Деякі інфраструктурні об’єкти нам уже вдалося вивести на довоєнні показники. На черзі – наступні, не менш важливі для забезпечення країни газом. Ми докладаємо всіх можливих зусиль, щоб відновлювати роботу на деокупованих територіях якнайшвидше, адже усвідомлюємо важливість кожного кубометра газу для країни», – повідомив Олександр Романюк, т.в.о. генерального директора АТ «Укргазвидобування»

Відновлення роботи цих об’єктів дало змогу відновити постачання газу жителям населених пунктів на деокупованих територіях.