Найглибше у Європі: Нафтогаз встановив обладнання для механізованого видобутку, яке допоможе збільшити дебіт газу

26 янв. 2021 г. | Категория: Официальные
Найглибше у Європі: Нафтогаз встановив обладнання для механізованого видобутку, яке допоможе збільшити дебіт газу

«Нафтогаз Розвідка та Видобування» продовжує застосовувати нові технології для підвищення видобутку газу на «старих» родовищах. У межах цієї програми вдалося збільшити добовий видобуток газу на 30% та конденсату більше ніж на 40% зі свердловини №8 Валюхівського родовища у Полтавській області.

Такого ефекту вдалося досягти завдяки встановленню обладнання для вилучення рідини зі свердловини. Операцію виконали шляхом встановлення плунжерного ліфту на глибині 5 148 м, що є найбільшим показником у Європі*.

«Системне залучення світових технологій і їх впровадження в Україні дозволяє нам якісніше вилучати залишкові запаси вуглеводнів із уже виснажених родовищ. Такі заходи разом з модернізацією наземної інфраструктури, підвищенням ефективності видобутку з нових свердловин та виконанням програми інтенсифікації дають змогу стабілізувати показники базового видобутку в умовах значного природнього падіння», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Наявність води та конденсату під час видобутку суттєво знижує кількість та якість газу. Плунжерний ліфт допомагає забрати зайву воду, збільшити обсяги видобутку газу та конденсату, що залишилися у продуктивному горизонті, та продовжити термін експлуатації свердловини.

Подібне обладнання використовується Нафтогазом для стабілізації видобутку з 2017 року. Зокрема на свердловині № 211 Опішнянського родовища продуктивність свердловини завдяки цій технології підвищилась на 50%. Окупаються подібні проєкти досить швидко – від 6 до 12 місяців.

Як на свердловині №8 Валюхівського родовища, так і на Опішнянському родовищі роботи зі встановлення обладнання проведені разом з компанією «Везерфорд Україна».

У 2021 році практика встановлення плунжерних ліфтів продовжиться. Де саме буде встановлено таке обладнання, фахівці визначатимуть за станом кожної свердловини.

*за даними Нафтогазу.