Стоп Фейк

Розвінчуємо міфи про шкоду від газовидобутку
ЛОЖЬ: УКРГАЗВИДОБУВАННЯ ЗАКУПОВУЄ ТЕРМОЧАШКИ ЗА ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
ПРАВДА: АТ «Укргазвидобування» розмістило тендер у системі «ProZorro» на закупівлю 17 «термочашок» з очікуваною вартістю 1,35 млн грн. Йдеться про технологічне обладнання, призначене для температурного контролю бурового розчину під час проведення досліджень зміни гірських порід.
03 окт. 2023 г.
ЛОЖЬ: СЛАНЦЕВИЙ ГАЗ – НЕБЕЗПЕЧНИЙ
ПРАВДА: Сланцевий газ – це такий самий газ, як і традиційний. Це суміш метану 96-98%, етану – до 2% та інших газів – до 2%, яким українці користуються вдома. Різниця полягає тільки в типі породи, з якої його видобувають, і технологіях для його промислового видобування.
17 мая 2017 г.
ЛОЖЬ: ГІДРОРОЗРИВ ПЛАСТА – ЦЕ ВИБУХИ ПІД ЗЕМЛЮ
ПРАВДА: Гідравлічний розрив пласта – це процес закачування рідини в пласт, де залягає газ, під високим тиском. В породі утворюються мікротріщини, до яких потрапляє рідина та буквально виштовхує газ до свердловини. Тобто ніяких вибухів не відбувається.
17 мая 2017 г.
ЛОЖЬ: ГАЗОВИДОБУТОК ВПЛИВАЄ НА ЯКІСТЬ ВОДИ
ПРАВДА: Видобуток газу – закритий технологічний процес, що унеможливлює потрапляння газу в ґрунт, воду чи повітря. Але мешканці сіл скаржаться, що колодязі й криниці міліють, а то й зовсім висихають. Вони вважають, що це через видобуток газу. Але це міф, який легко спростувати.
17 мая 2017 г.
ЛОЖЬ: ГАЗОВИДОБУТОК ЗАБРУДНЮЄ ҐРУНТИ ТА ПРИЗВОДИТЬ ДО ЙОГО ОБВАЛУ
ПРАВДА: Перед початком буріння кожної свердловини родючий шар ґрунту знімають для рекультивації. Його зберігають окремо, доки не завершиться буріння. Цей ґрунт досліджують на родючість до початку робіт та після їхнього завершення. Офіційні дані про це зберігають у контролюючих органах.
17 мая 2017 г.
ЛОЖЬ: УКРАЇНІ НЕ ПОТРІБНО ВИДОБУВАТИ СВІЙ ГАЗ, ОСКІЛЬКИ ЙОГО МОЖНА КУПИТИ ЗА КОРДОНОМ
ПРАВДА: В Україні газ видобувають ще з першої половини минулого століття. У 1970-х роках був пік видобутку, тоді з наших родовищ видобувалимайже 70 млрд куб. м газу. Після відновлення незалежності в 1991 році рівень видобутку впав, відповідно Україна мала закуповувати газ в Російській Федерації.
17 мая 2017 г.
ЛОЖЬ: ЧЕРЕЗ ГАЗОВИДОБУТОК ПЕРЕСТАНУТЬ ПРИЇЖДЖАТИ ТУРИСТИ
ПРАВДА: Існує думка, що промисловість заважає розвиватися туризму та зеленим зонам, але сучасні технології дозволяють співіснувати цим двом галузям на одній території та навіть доповнювати одна одну.
17 мая 2017 г.