Укргазвидобування продовжує співпрацю з Королівством Норвегія щодо зменшення викидів метану на виробництві

20 лип. 2017 | Категорія: Офіційні
Укргазвидобування продовжує співпрацю з Королівством Норвегія щодо зменшення викидів метану на виробництві

Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія допоможе ПАТ «Укргазвидобування» у залученні консультантів зі зменшення викидів через Північну екологічну фінансову корпорацію (NEFCO).

Мета проекту полягає у скороченні викидів метану протягом усього виробничого циклу шляхом:
– безпосереднього вимірювання та виявлення викидів, проведення обстежень  з одночасним наданням на місцях рекомендацій щодо першочергових кроків зі зменшення викидів;
– аналізу та обробки результатів вимірювань;
– визначення інвестиційних проектів зі зменшення викидів та надання рекомендацій щодо фінансування та впровадження таких проектів.

Фінансування проекту здійснюватиме Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія.

Слід зазначити, що виявляти витоки вуглеводню планують за допомогою інфрачервоної камери, а вимірювати їхню кількість – за допомогою пристрою для взяття проб Hi-Flow Sampler.

Виконавцем робіт є норвезька компанія Carbon Limits.

Для ПАТ «Укргазвидобування» скорочення обсягу викидів метану є  не тільки засобом підвищення видобутку за рахунок економії на витратах, а також важливим механізмом мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище – питання, яке є одним із ключових для ПАТ «Укргазвидобування» останнім часом.

Реалізація цього проекту не лише сприятиме скороченню викидів за рахунок точкових рекомендацій, але й допоможе визначити перелік більш масштабних інвестиційних проектів для ПАТ «Укргазвидобування» із можливими джерелами їхнього фінансування.

Нагадаємо, що Укргазвидобування вже має успішний досвід співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія та Carbon Limits. У 2015 аналогічний проект було впроваджено на Шебелинському газопереробному заводі, Яблунівському відділенні з переробки газу та газового конденсату та у Селещинському технологічному цеху стабілізації газового конденсату.