Відбулися перші громадські слухання за процедурою ОВД щодо планової діяльності УГВ на Полтавщині

22 трав. 2018 | Категорія: Офіційні
Відбулися перші громадські слухання за процедурою ОВД щодо планової діяльності УГВ на Полтавщині

21 травня Міністерство екології та природних ресурсів України провело перше громадське слухання в Сенчанській територіальній громаді за новою процедурою ОВД (оцінки впливу на довкілля), закон щодо якої набрав чинності у грудні 2017 року.

На слуханнях обговорювали планову діяльність газопромислового управління «Полтавагазвидобування» (філія ПАТ «Укргазвидобування») щодо спорудження трьох свердловин №№ 355, 356, 359 на території Лохвицького району Полтавської області в адміністративних межах Сенчанської об’єднаної територіальної громади.

У громадських слуханнях взяли участь працівники відділу ОВД Міністерства екології та природних ресурсів, фахівці УкрНДІгазу, представники замовника планової діяльності – ПАТ «Укргазвидобування», ГПУ «Полтавагазвидобування» та громадськість.

Під час презентації звіту з ОВД присутнім було надано докладну інформацію щодо спорудження свердловин, їхнього ймовірного впливу на довкілля.

Водночас представники громадськості висловили свої міркування й отримали відповіді на всі  запитання щодо діяльності компанії.

ПАТ «Укргазвидобування» хоче подякувати Міністерству екології та природних ресурсів України за проведення громадських слухань.

Окрему подяку компанія висловлює громадськості за зацікавленість діяльністю ПАТ «Укргазвидобування» та небайдужість щодо розвитку регіону проживання.

Довідково

Сенчанська громада – одна з пріоритетних зон видобутку природного газу у Полтавській області, на території якої знаходиться Яблунівське газоконденсатне родовище. ПАТ «Укргазвидобування» станом на сьогодні експлуатує 55 свердловин, завдяки яким до бюджету громади надходять рентні платежі.

Лише за перші чотири місяці 2018 року до Полтавської області Укргазвидобування спрямувало 157 млн грн. До Сенчанської територіальної громади – 17,6 млн грн.

Згідно з прогнозними розрахунками до кінця 2018 року сума рентних платежів до Сенчанської територіальної громади складе близько 54,5 млн грн.